Україні слід виробити нові підходи у політиці, яка була б спрямованою на створення засад для розвитку й ефективного залучення економічного, інтелектуального, духовного і культурного потенціалу закордонних українців.
На цьому наголосив директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв, відкриваючи засідання «круглого столу», присвяченого проблемам світового українства, що відбувся у приміщенні інституту у четвер.
«Ми ініціювали новий рівень діалогу. Була проведена серйозна робота з розробки нової політики по відношенню до діаспори, яка буде віддзеркалена у наступному посланні Президента. Ми пропонуємо нові формати спілкування і вважаємо, що зараз є унікальна можливість суттєво підсилити цей напрямок», – цитує Єрмолаєва Укрінформ.
За його словами, йдеться, зокрема, про «напрацювання нових документів у формуванні нового інформаційно-гуманітарного простору» та про активізацію «діалогу між громадськими організаціями, які презентують діаспору, державними установами та експертними колами».
Окремо зупинився Єрмолаєв на відносно новому явищі трудової міграції українців: «З’явився такий феномен, умовно кажучи, нової діаспори – українців, які постійно працюють, утворюють нові спільноти, нові громади, які існують вже чимало років у країнах. Вони потребують особливої уваги держави у плані правової підтримки, але, мабуть, що більш важливо, і в плані формування соціо-гуманітарного простору».
На думку Єрмолаєва, держава мала б уважніше придивитися до досвіду успішних українців за кордоном.
«Є величезний ресурс, пов’язаний із використанням досвіду та можливостей наших співвітчизників за кордоном. Не секрет, що українці досягли успіхів і в плані політичної кар’єри. Серед них – депутати парламентів, мери міст, лідери громадської думки. Є й цікавий досвіт успішної бізнесової діяльності. Тому слід подбати і про залучення бізнесу українського походження до наших національних проектів», – підсумував директор НІСД.