in

В Україні введуть біометричні паспорти

   Президент Віктор Янукович підписав закон “Про єдиний державний демографічний реєстр”, який передбачає введення біометричних паспортів.

Законом визначено, що паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій і в яку вноситься така інформація: назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство, дата народження; унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код); місце народження; оцифрована фотографія; оцифрований підпис.

Паспорт оформляється всім особам, починаючи від народження і незалежно від віку, строком на 10 років.

Закордонний паспорт виробляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, і складається з м’якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

У закордонний паспорт вноситься така інформація: назва держави; назва документа, тип документа; код країни, номер документа, ім’я особи; громадянство, дата народження; унікальний номер запису в реєстрі; стать, місце народження, дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код), дата закінчення терміну дії документа; оцифрована фотографія; оцифрований підпис, дані про перебування на консульському обліку (за бажанням особи або її представника, представника установи, що виконує функції опікуна або піклувальника над особою).

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, – на 10 років.

Також документом визначено, що демографічний реєстр – це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, захисту, обробки, використання та поширення інформації про особу або про документи, які оформляються із застосуванням засобів реєстру.

Із застосуванням засобів реєстру оформляються документи, що посвідчують особу і підтверджують громадянство, а також документи, що посвідчують особу і її спеціальний статус.

За пропозицією президента, список документів, що посвідчують особу і її соціальний статус, обмежений 7 документами.

Крім цього, в законі закріплена можливість відмови осіб від внесення даних в безконтактний електронний носій у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями шляхом написання заяви до центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, що містить електронний носій, або про відмову від внесення інформації в нього.

Після цього заявнику буде видаватися документ, в якому не буде такого носія або буде задовольнятися заява про відмову щодо внесення до нього відповідної інформації.

Раніше Янукович застосував право вето до цього закону, який був схвалений Радою 2 жовтня. А 20 листопада парламент підтримав пропозиції президента і ухвалив закон з урахуванням цих пропозицій. Кілька днів тому міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога виступив за ветування цього закону.

http://ukranews.com/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Вітання президента України із Новим роком

Наталія Валевська – якісні пісні, колоритні образи, шалена працездатність