Українська ІТ-компанія “ОК Фекторі” презентувала Львів на “БрендФестивалі-2017“, що пройшов у Єзі, провінції Анкона.
У квітні в Італії (місті Єзі, провінція Анкона) відбувся “БрендФестиваль-2017”, де вивчали особливості створення брендів: особистих, територій та компаній, – національних та місцевих. На захід запросили ІТ-компанію “ОК Фекторі” з корінням у Львові. Кращим професіоналам із брендингу наші фахівці вперше презентували Львів як бренд стовідсоткового успіху.
На фестивалі побувало декілька тисяч гостей, декілька країн і топові бренди Італії, університети, місцева влада, міністерство освіти і науки Італії. Молода команда “ОК Фекторі” гідно представила стародавній Львів європейцям як глобального гравця міжнародного туризму. Українці доповідали італійською мовою. Підсумок? Схвальні відгуки. Місія виконана!
Компанія “ОК Фекторі” розвиває інформаційні технології на ринку Європи та США. Один із фокусів – Італія, завдяки навчанню та досвіду роботи засновників у цій країні. Позитивний результат конференції підтвердив «знак якості» Львова й став приводом для гордості компанії, що працює в Україні.
За ґрунтовні інформаційні матеріали колектив ОК Фекторі вдячний управлінню туризму рідного міста та Львівському конференц-бюро. На фестивалі розійшлися всі буклети англійською мовою про туристичні маршрути, конференц-центри Львова. Міста з тисячолітньою історією – тренд для галузевих форумів: можна суміщати цікаве з корисним.
Про ризики, виклики та здивування Брендфестивалю розповідає Маркіян Юринець, співзасновник «OK Factory»:
Чому запрошення до Італії на перший фестиваль брендінгу стало для нас викликом та ризиком? Ми представляли не власну компанію з місцевою пропискою, що загалом типово. Ні, ми порадилися й звернулися до мерії: давайте «повеземо» на захід такого рівня рідне місто як бренд. Нас підтримали, в нас повірили. Тож ми презентували те, що найбільше любимо, ставши послами Львова в Італії. Ніхто краще львів’ян не знає душі цього міста, адже ми тут живемо, працюємо, ми ним дихаємо.
Італійці не ймуть віри, як українське місто прийняло у 2016 році 2,5 мільйони туристів і змагається із Падуєю, Вероною, Болонією? Італія тримає пальму першості по об’єктах світового значення, має розкручені легенди. Тому презентувати в Італії тематику бренду – відвертий ризик. Ставки доволі солідні, це вища «ліга гри». Ми взяли на себе таку відповідальність, бо впевнені: Львів – територія успіху, поєднання досвіду й молодості, давнини й майбутнього, традицій та еволюції. Італійці по-доброму ревнували до українців: чому Львів став магнітом для мільйонів туристів? На мою думку, все просто: Львів – це щирі емоції, незабутні враження, унікальний ритм життя, українська мова, кава. Не все вимірюється грошима. Тим ми й цікаві
.
На думку Ріккардо Сільві, організатора фестивалю і керуючого партнера компанії Premiata Fonderia Creativa, досвід Львова – екстраординарний приклад територіального брендінгу: «Місто розуміє свої перспективи і втілює їх через продумані стратегії, дозволяючи удосконалюватися всьому та всім. Львів створює власні бувальщини, програми туризму й розвитку міста національного і міжнародного масштабу. Це прекрасно! Цей кейс на Брендфестивалі став справжнім відкриттям й одним із головних героїв. Нас переповнюють почуття та бажання відвідати й відкрити місто Лева». Вочевидь, італійських туристів у Львові та інших містах України точно побільшає. Молодці наші, витримали цей іспит.
Яку ще країну команда “ОК Фекторі” хоче закохати в Україну та Львів? Поки зосередяться на Італії: є над чим працювати глибше й ширше, зокрема, щодо подачі інформації потенційним мандрівникам італійською. ОК Фекторі запросили на Брендфестиваль-18. Значить, посланці з честю довели: із брендом «Італія» можна й треба змагатися.
Варто додати, що українська спільнота – одна з найбільших в Італії. У наших земляків як людей та фахівців там добра слава. Сподіваємося, що й італійці з українським корінням частіше відвідуватимуть батьківщину. Зокрема, лоукостами Ryanair та Wizzair: зручно, економно, комфортно.
Приїздіть та прилітайте, львів’яни вміють зустрічати гостей! Українці відкриті до економічних та культурних зв’язків з Європою. Ми готові експортувати щирість та радість по всьому світу.
Тетяна Мельник