Країнам, що приймають українських біженців, таким як Німеччина та Польща, Італія , доведеться пристосовуватися до того факту, що українці залишаться в країні на довгі роки після закінчення війни.
Таку думку висловила віцепрезидентка Єврокомісії Дубравка Шуїця RND, пише “Європейська правда”.
Читайте також: УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ У РИМІ ЗАПРОШУЮТЬ СВІДЧИТИ ПРО ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ В УКРАЇНІ
“Ключова проблема полягає в тому, що ці сім’ї думають, що повернуться додому наступного дня після війни. Але вони ще не повернуться додому. Їхні школи зруйновані, їхні будинки зруйновані, їхні робочі місця втрачені. Мушу сказати це відверто, я сама пережила війну в Хорватії в колишній Югославії”, – зазначила Шуїця.
Шуїця у Єврокомісії відповідає, серед іншого, за права дітей на європейському рівні. Вона закликала жителів Європи не припиняти підтримки українців, які потребують допомоги.
Читайте також: БІЖЕНЦІ З УКРАЇНИ МОЖУТЬ ПЕРЕЇХАТИ В ІНШУ КРАЇНУ ЄС? ОСЬ ЩО СЛІД ЗРОБИТИ
“Ми не повинні проявляти ознаки втоми, це не вихід. Ми повинні зробити все можливе – на рівні Європейського Союзу, а також на рівні держав-членів, таких як Німеччина, – щоб допомогти українським дітям, які втекли, почуватися як вдома”, – зазначила вона.
Як повідомлялося, для українців, які рятуються від війни в ЄС, створили платформу пошуку роботи.
Обговорити новини українців в Італії, можна у групі Facebook Українці в Італії Разом, або на Телеграм-каналі https://t.me/ucrainiitalia