Апеляційний суд Амстердама вирішить подальшу долю “скіфського золота” 26 жовтня. Україна намагається добитися, щоб дорогоцінну колекцію не повертали до музею в Криму.
Про це з посиланням на першу заступницю міністра закордонних справ Еміне Джапарову повідомляє видання “Лівий берег”. Винесення остаточного рішення у цій справі відкладається уже не вперше. Попередньо очікували, що суд визначиться зі своєю позицією 14 серпня.
Читайте також: Чому нам варто повчитися в італійців
“Апеляційний суд Амстердама переніс заплановану дату винесення рішення у справі щодо повернення експонатів виставки “Крим – золотий острів у Чорному морі” на 26 жовтня цього року. Віримо, що суд підтвердить рішення Окружного суду Амстердаму від 2016 року щодо повернення “скіфського золота” в Україну”, – написала Джапарова у твіттері.
Нагадаємо, що предметом судової суперечки стала колекція з 565 експонатів, наданих для виставки, яка у 2014 році проходила в Амстердамі та завершилася після окупації Криму російськими військами.
Читайте також: Хвороби, які людство перемогло завдяки вакцинам
Що відомо
- 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають повернутися в Україну. Рішення винесли на основі конвенції ЮНЕСКО.
- 28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення.
- За українським законодавством, ці об’єкти є частиною музейного фонду України. Проте Росія вимагала повернути експонати до Криму, бо угоду про проведення виставки підписували з кримськими музеями.
- Поки триває суд, колекція зберігається в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
Ми хотіли б залишатися із вами у контакті. Запрошуємо приєднатися до групи у Facebook Українська газета – видання для українців в Італії