in

Калорійність меду, його користь і шкода

Чи корисний мед, як нам говорили з самого дитинства? У цій статті ми постараємося відповісти на ці та інші питання, які цікавлять читачів.

Мед отримують з нектару квіткових рослин бджоли, додаючи в нього особливу речовина під назвою інгибін.

Завдяки йому мед набуває просто абсолютну стерильність. Крім того, в меді міститься просто неймовірна кількість корисних речовин, необхідних людському організму.

Однак, так чи корисний мед, як нам говорили з самого дитинства? Яка його калорійність і скільки можна споживати його в добу? У цій статті ми постараємося відповісти на ці та інші питання, які цікавлять читачів.

Поживність меду

У меді міститься просто величезна кількість корисних елементів: каротин, протеїн, вітаміни групи B, C, PP. Крім того, є ферменти, різні ефірні масла, а також органічні кислоти, цукор і азотисті сполуки.

До складу в загальній кількості входить більше трьохсот найрізноманітніших речовин. Якщо використовуються елітні сорти меду, то буде не менше тридцяти трьох самих корисних мікроелементів.

У 100 гр. меду міститься 82 гр. вуглеводів. З низ 40% фруктози і близько 35% глюкози. Якщо в меді переважає фруктоза, то він буде мати більш солодкий смак, а якщо навпаки, то такий продукт схильний до посиленої кристалізації.

Крім цих основних компонентів, в меді є і вода, яка може досягати 22% від загальної маси. Також є органічні кислоти, наприклад, молочна, яблучна, лимонна та інші.

Калорійність меду: в 100 грамах продукту міститься приблизно 327 ккал. Її можна порівняти з пшеничним хлібом, яловичиною або телячою печінкою.

Наприклад, всі квіткові сорти меду не можуть мати калорійність понад 380 ккал, а ось темні – до 415 ккал. Як ви помітили, загальна калорійність продукту вище, ніж у нелюбимого всіма спортсменами цукру. Чому ж потрібно вживати саме мед?

Найголовніше – це наявність широкого ряду корисних речовин. Ще наші дідусі і бабусі називали мед “ліками від усіх хвороб”. Крім того, деякі сорти меду мають глікемічний індекс менший, ніж у цукру, що робить їх не такими небезпечними для набору зайвих кг.

Яка ж калорійність меду саме в одній чайній ложці? Якщо використовувати чайну ложку без гірки, то в ній вміститься 8 гр. меду, що становитиме близько 26 калорій.

Мед – корисні властивості
Відомо, що мед є по-справжньому цінним продуктом і ця цінність, перш за все, полягає в лікувальних властивостях. Так, мед може відновити сили і включає всі захисні функції організму, піднімає імунітет. Навіть Гіппократ рекомендував вживати мед кожен день. А ось японські медики вважають цей продукт найкориснішим серед усіх натуральних.

Відомо, що всі, хто збирає мед і вживає його, не страждають хворобами судинної системи або суглобів. Серед таких людей практично всі мають добре здоров’я і багато є довгожителями.

Мед може бути як нижчого сорту, так і вищого сорту. Якщо використовується нижчий сорт, то відзначають його підвищену вологість, тобто мед виходить при витоплюванні його з сот за допомогою вогню.

А ось вищі сорти меду, які містять саме мінімальну кількість вологи, отримують безпосередньо при витіканні меду з сот. Відбувається це за допомогою власної ваги меду.

Темні сорти меду представляють для організму особливу корисність, так як вони містять максимальну кількість мінеральних речовин. Вони підсилюють кровотік лімфи. Також знищують мікроби, наприклад, кишкову і дизентерійну палички.

Мед використовують для лікування, а також їм загоюють рани. Його застосовують і як засіб для полоскання при стоматитах, різних ангінах.

Мед – корисні властивості

Мед рекомендують вживати щодня при виразковій хворобі шлунка або дванадцятипалої кишки. Він корисний при гастритах, різних захворюваннях печінки і жовчного міхура.

Його використовують як даний лікувальний засіб при виснаженні організму і його ослабленні.

Крім того, корисний нектар застосовують при різних захворюваннях серця і для лікування дуже складною гіпертонічної хвороби.

Найбільш широке поширення мед отримав для лікування застуд і грипу. Для успішного лікування цих захворювань застосовується липовий мед.

При цьому слід пам’ятати, що тільки натуральний мед є дійсно вірним помічником при різних захворюваннях, якщо він ні разу не піддавався різним технологічним обробкам.

Також відомо вплив меду на вагу тіла. Справа в тому, що мед спалює і розщеплює жир. Для схуднення використовується звичайна вода, в ній розчиняється одна чайна ложка меду, пити вранці натщесерце.

Відомо, що після року зберігання мед може втрачати свої лікувальні властивості. Тому завжди краще вживати мед якомога більше свіжим і не наполягати його довго. Якщо використовувати мед щодня, то дорослій людині варто обмежитися ста грамами меду.

При цьому найбільшу користь цей продукт принесе, якщо його вжити за дві години до прийому основної їжі або ж через три години після їжі.

Природно, мед краще вживати в чистому сирому вигляді і тільки в крайньому випадку рекомендується запивати його чаєм або водою. Мед насправді дуже боїться окропу, а якщо перевищена температура в 40 градусів, то всі корисні речовини будуть зруйновані.

Мед рекомендують використовувати в невеликих дозах для перешкоджання ожиріння. Тому рекомендують все-таки вживати не більше однієї двох столових ложок меду щодня.

Крім того, після вживання меду рекомендується ретельно прополоскати рот, так як він дуже сильно прилипає до емалі і може зруйнувати, привести до карієсу.

________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Медики попереджають про небезпеку процедури очищення вуха ватяними паличками

Римського диригента звільнили, після заяви на дитячому шоу, що Баббо Натале не існує