in

Причиною аварії Costa Concordia став людський чинник

Італійський круїзний теплохід «Коста Конкордія» міг наскочити на риф через помилку капітана Франческо Скеттіно.

Дії 52-річного Скеттіно італійські прокурори назвали безвідповідальними і незграбними. Власники круїзного лайнера з компанії Costa Crociere підтвердили, що причиною аварії імовірно став людський фактор. При цьому у компанії зазначають, що до призначення капітаном Скеттіно був відповідальним за безпеку суден.

Проте під час слухань у комітеті італійського Сенату голова компанії зізнався, що керівництво часто наказувало капітанам підпливати близько до берегів, аби зробити приємність туристам на борті та продемонструвати шикарний лайнер тим, хто на березі з рекламними цілями.

Капітан “Кости Конкордії” заявляє, що отримав саме таку вказівку. Наразі він під домашнім арештом. Раніше Скеттіно заявляв, що судно наскочило на рифи, не позначені на карті. У Costa Crociere стверджували, що у момент зіткнення теплохід від призначеного курсу не відхилявся. Прокуратура звинувачує Скеттіно у заподіянні смерті з необережності та втечі із потопаючого судна до закінчення евакуації пасажирів. За звинуваченням у ненавмисному вбивстві йому загрожує 15 років тюрми.

Оприлюднений аудіозапис, свідчить, що екіпаж приховував інформацію про аварію від берегової охорони. Один із членів команди стверджував, що на судні відімкнулося електропостачання, а можливу причину аварії генератора не вказав. Те саме казали і пасажирам, а евакуацію оголосили лише через кілька годин після аварії.

За останніми даними, внаслідок катастрофи «Коста Конкордії» у ніч на 14 січня загинули одинадцятеро людей, 16 вважаються зниклими безвісти. Загалом на борту судна було понад 4200 осіб, із них до 60 отримали травми різного ступеня тяжкості.

Тим часом правосуддя Італії має намір викликати до суду 25-річну молдаванку Домніку Чемортан, яка, за свідченнями очевидців, на момент аварії перебувала на капітанському містку. Вона начебто працювала в компанії Costa, але цього разу дісталася на борт лайнера, як гостя одного з офіцерів. У списках пасажирів та членів екіпажу її ім‘я не фігурує.

Увечері трагедії пасажири бачили капітана в супроводі цієї дівчини у ресторані. Пізніше Скеттіно заявив, що дав згоду взяти її на судно в порту Чівітавек’ї.

Збитки страхувальників через катастрофу туристичного лайнера оцінюють у понад мільярд доларів. І сума ця може зрости – через витрати на рятувальні роботи, відкачування пального та ліквідацію наслідків для довкілля, твердять міжнародні рейтингові агенції. Екологи занепокоєні: існує загроза розливу пального, що завдасть серйозної шкоди екостистемі заповідної зони.

Довідка

«Коста Конкордія» була побудована у 2006 році в Генуї і обійшлася власникам у 450 мільйонів євро. Її довжина складає 290 метрів, ширина – 36 метрів, а максимальна швидкість – 23 вузли. Італійська компанія Costa Crociere використовувала лайнер для туристичних круїзів по Середземному морю. Ввечері 13 січня 2012, поблизу західного узбережжя Італії, судно зачепило дном підводні скелі, пропороло борт та напівзатонуло, лягло на правий борт на мілководді поблизу острова Джиліо. Після отриманої пробоїни «Коста Конкордія» відновленню не підлягає

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Виставка до Дня Соборності та Свободи України очима діаспори

Славетний острів, описаний в романі Дюма, захопили щури