Багато хвороб досить просто вилікувати, якщо вчасно звернутися до лікаря. Але проблема в тому, що в повсякденній суєті ми зовсім не чуємо сигналів лиха, які подає нам наше тіло. І не поспішаємо записуватися до терапевта, навіть в разі виникнення болю.
А чи знаєте ви, що, наприклад, деякі звуки нашого організму, на які ми не звертаємо уваги можуть бути сигналами про початок певних захворювань. І якщо вони повторюються у вас регулярно, має сенс не чекати розвитку хвороби, а проконсультуватися з лікарем.
Клацання в горлі
можуть бути пов’язані з неврологічними захворюваннями, що впливають на контроль за м’язовими тканинами, наприклад, з хворобою Паркінсона. Ще однією причиною може стати деформація або збільшення щитовидного хряща. Таку проблему можна вирішити тільки оперативним шляхом. Тому при появі клацань в горлі обов’язково повідомте про це свого терапевта.
Різні звуки у вухах
можуть бути ознакою інфекції середнього вуха та деяких інших захворювань, наприклад, проблем з кров’яним тиском. Особливо зверніть увагу, якщо гудіння, дзижчання або дзвін у вухах почали повторюватися часто в одному і тому ж вусі і довго не припиняються.
Клацання в щелепі
можуть бути свідченням того, що скронево-нижньощелепний суглоб зміщений. Також бути ознаками артриту, бруксизму, запущених форм карієсу.
Також клацання може виникнути при різкому інтенсивному напрузі м’язів обличчя. Терміново звернутися до лікаря потрібно, якщо ви відчуваєте біль або обмеження руху в щелепному суглобі – ваша щелепа не відкривається і не закривається до кінця.
Постійне хропіння виникає,
коли потік повітря змушує вібрувати тканини ваших дихальних шляхів. Його причинами можуть бути блокування носових проходів, викривлення носової перегородки, втрата м’язового тонусу в горлі, деякі лікарські препарати, зловживання алкоголем.
Записатися на консультацію до терапевта необхідно, якщо ви прокидаєтеся вночі від задухи, а вдень постійно хочете спати і відчуваєте втому навіть якщо для неї немає особливого приводу.
Клацання в суглобах ніг
можуть бути сигналом про надмірні фізичні навантаження, які перевантажують суглоби, призводять до застою крoві, м’язової втоми і снашування хрящових тканин коліна. Тому якщо ви активно займаєтеся спортом, переглянете свій план навантажень і вправ. Також клацання можуть з’являтися при фізичній активності при малорухливому способі життя, при особливості анатомії зв’язок і менісків, які не впливають на їх функціонування.
Привід для тривоги при клацаннях в суглобах ніг є лише в тому випадку, якщо це супроводжується болем і запаленням. У такому випадку лікар може поставити діагноз розрив меніска, артрит або пошкодження зв’язок.
Клацання в лікті
можуть свідчити як про механічне пошкодження, трaвми та забої ліктьового суглоба, так і про деякі неприємні порушеннях, таких як проблеми з обміном речовин, інфекційні захворювання, нестача в організмі необхідних вітамінів і мікроелементів, пов’язаний з неправильним харчуванням. Також такі клацання можуть говорити, як про надмірні фізичні навантаження, так і про малорухливий способі життя.
Клацання в плечах
найчастіше нешкідливі і не несуть ніякої шкоди для організму. Але якщо вони супроводжуються болем і запаленням суглобів можна запідозрити тенденіт, бурсит, пошкодження обертальної манжети плеча.
Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.
______________________________________________
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.