За оренда квартири в Італії коштує дорого, однак якщо постаратися, у власників можна виторгувати знижку від 10 до 20%, говорять спеціалісти із нерухомості.
Ми з ними поспілкувалися й пропонуємо 6 способів знизити ціну на оренду житла.
Даємо аванс
Один із найбільш ефективних способів зменшити вартість зйому квартири — це запропонувати оплату одразу за 4-6 місяців. Звісно, таку суму за один раз зможе запропонувати далеко не кожен квартирант. Проте той, в кого є така можливість, може збити ціну й заощадити.
“Раніше власники квартир не йшли на такі умови. Але за останній рік-півтора таких лояльних стало значно більше. Адже дуже великий відсоток людей навпаки не може за раз заплатити за перший і останній місяць. Просить розбити суму платежу за останній місць”, – каже порталу “Знай” ріелтер Наталія Бондар.
Пропозиція оплати на півроку вперед сподобається власнику, бо це певна гарантія того, що протягом цього часу квартирант не з’їде й не затримуватиме щомісячних платежів.
Роблячи таку пропозицію, важливий психологічний фактор. Невчасно запропоновані умови зменшення ціни можуть зірвати знижку.
“Коли господар розказує про переваги свого житла, не піддакуйте. Можна інколи піддавати сумніву його слова, ставити уточнювальні питання. Коли власник все покаже і зробить паузу, просто покладіть на стіл пачку грошей і скажіть про свої умови. 80% людей погоджуються”, – радить Анатолій Топал, голова Асоціації управляючих нерухомістю.
Граємо на страхах власника
Більшість власників житла бояться три речі — несвоєчасної оплати за оренду, заборгованості за комунальні платежі та псування помешкання. На такій пересторозі власників житла можна заощадити.
“Господарю варто запропонувати надсилати гроші на його зарплатну картку в певне число кожного місяця. При ньому можна налаштувати цю функцію через інтернет-банкінг. Після цього пообіцяйте щомісяця надсилати ММС-кою фото квитанції про оплату комунальних послуг і написати розписку, що не заводитимете хатніх тварин. Прохання знизити ціну можна обгрунтувати банківською комісією за переказ коштів”, – радить ріелтер.
Такий підхід, за її спостереженнями, спрацьовує у 30-40% випадків. Здебільшого на подібний варіант погоджуються молоді власники житла. Ті, які звикли отримувати готівку й щомісяця перевіряти умови життя квартирантів, не підуть на таку знижку.
Купуємо речі за рахунок оренди
Купуючи техніку чи меблі за рахунок оренди, можна заощадити від 5- до 7% від щомісячної плати.
Найбільше економлять, купуючи меблі. Є більша можливість попросити власника фірми трохи завищити ціну на товар у чекові або знайти безкоштовну доставку, каже ріелтер Наталія.
“Найчастіше погоджуються на такі умови ті, хто здає квартиру в новобудові. До речі, багато подібних пропозицій йде від господарів. Вони, щоб зменшити дискомфорт квартирантів, свідомо йдуть на зниження ціни. Але просять замість щомісячних платежів обставляти житло. Таким чином інвестують у квартиру, аби в майбутньому здати її дорожче. Житло із такими умовами нерідко пропонують на столичних Осокорках. Там багато новобудов”, – розповідає фахівець.
Йдемо на поступки власнику
Якщо ви збираєтеся винайняти житло у кінці зими чи весною, а в ньому ще й повно речей господаря, то можна запропонувати умови, від яких він не зможе відмовитися. Наприклад, нерідко господарям пропонують лишити всі речі у квартирі й акцентують увагу на тому, що більшу частину літа в квартирі нікого не буде.
“Чесно кажучи, на такі умови погоджуються дуже небагато людей. Переважно ті, які дуже люблять свою квартиру. Та й не кожен квартирант зможе пообіцяти свою відсутність на час літа”
Виявляємо недоліки
Якщо житло поганому стані, то це можна використати при зниженні його ціни. В першу чергу, оглядають санвузол, потім холодильник і пральну машину. У пральній машині дивляться чи барабан крутиться із люфтом.
“Якщо так, більше 2 місяців машина не пропрацює. У ванній перевіряють роботу кранів. Якщо його потрібно сильно затягувати, скоро такий протікатиме. Варто перерахувати всі недоліки житла й просто почати торгуватися. Адекватні господарі зазвичай скидують ціну,” – каже Сергій Лисицький. За останні два роки він змінив 4 орендні квартири.
Збиваємо ціну на комунальні послуги
Майже всі господарі беруть кошти лише за оренду житла. За комунальні послуги зобов’язують платити квартирантів. Зазвичай, крім орендної плати ще приходиться платити за використання води, газу, електроенергії й утримання прибудинкової території.
“Не соромтеся поговорити із власником житла про субсидії. Якщо він їх оформить, заощадите щонайменше половину від вартості води, газу й електрики. Однак починати розмову потрібно із прохання знизити ціну на житло. А потім вже запропонувати субсидію як варіант”, – каже ріелтер Олег Кравчук.
За його словами, мало господарів погоджуються їх оформити. Бояться заповнювати декларацію про доходи.
“Проте є й інша можливість збити ціну за комуналку — запропонувати встановити лічильники на воду в рахунок орендної плати. На воді будете заощаджувати половину щонайменше. Якщо винаймає житло одна людина, то сміливо можна пропонувати встановити бойлер за рахунок орендної плати. При встановленні середньої температури гаряча вода обходитиметься на 70% дешевше. Для сімейних людей це не підійде, бо вони витрачають більше води.”
Автор матеріалу: Володимир Гук
_________________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: