in

Агостіно Маркетто: «Справжні християни повинні бути солідарними із іммігрантами»

Розмова із Папським секретарем у питаннях імміграції Європа повертається спиною до іммігрантів, Італія також стає на цей шлях. Така політика має мало спільного з християнською ідентичністю, про захист якої постійно говорить італійський уряд.

Монсеньйор Агостіно Маркетто дев’ять років займав посаду секретара Папської ради з пастирської опіки мігрантів, свого роду “імміграційної служби” у Ватикані. Кілька тижнів тому, за п’ять років до природного кінця свого терміну, він подав у відставку, та став об’єктом гарячих дискусій.

Під час свого перебування на посаді, Маркетто часто критикував уряд Італії щодо його позиції у питаннях імміграції, зокрема пакету безпеки, вуличних патрулів, критикував постанови про висилку циган з Іспанії і Франції – від яких дистанціювався Святий Престол. “Моя відставка не має нічого спільного із політикою, після стількох років на службі, мені потрібно відпочити” – заявив монсеньйор Маркетто перед мікрофоном Stranieriinitalia.it

– Імміграція займає центральне місце в політичному порядку денному багатьох країн, особливо Європи. До цієї теми знайдено правильний підхід?

– Перш за все треба сказати, що імміграція є структурною реальністю сьогодення. У цьому процесі задіяні всі країни. Одні – є джерелом цих потоків, інші – їх приймають. Через економічну кризи у Європи виникають труднощі в управлінні біномом безпека – прийом іммігрантів”.

– У чому ж проблема?

– Існує почуття страху і труднощі у прийомі іноземців, через побоювання за робочі місця за те, що іноземна конкуренція може призвести до погіршення ситуації, яка і так є делікатною у зв’язку із економічною кризою. Ми не можемо прочитати душах людей, і тому не можемо з упевненістю сказати, що ними керує. Все ж позиції деяких прихильників анти-імміграційної політики не відповідають принципам поваги і гідності до людської особистості, тому їх критика є закономірною.

– В одному із ваших нарисів згадується, як християнська доктрина і церква надає прихисток біженцям та іммігрантам, бо в їх постатях бачать Христа.

– Саме так. Марія і Йосип були біженцями, котрі втекли від переслідування Ірода, вони прагнули захистити Ісуса. Так само, ми сьогодні ми повинні дати прихисток тим, хто опинився у скрутному становищі.


– Уряд неодноразово висловлювався на захист християнської ідентичності Італії. Міністр Джельміні, наприклад, запропонувала вивчення Біблії в школі та отримала підтримку у губернатора регіону Венето Зайа. Як така релігійна політика може поєднуватися із політикою з питань імміграції?

– Ідентичність народу має таке ж велике значення, як й ідентичність окремої людини. Ідентичність інших народів не загрожує італійській лише через те, що захищає свою історичну та культурну самобутність. Я підтримав ініціативу щодо заохочення католицького виховання в регіоні Венето, але тепер слід подивитися як воно буде реалізоване.

– Якою повинна бути “християнська” позиція щодо імміграції?

– Християнський закон передбачає любов до Бога, до ближнього, та усіх хто потребує допомоги. З одного боку політика повинна дати можливість проявитися християнській солідарності та благодійності, з іншого – виконанню прав і обов’язків за законами держави.

Марко ІОРІО,

переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Кримінальна хроніка змінила героїв

Дозволи на проживання продовжуватимуть в муніципалітетах