Для цього прийнятий Закон України “Про ратифікацію Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів”. Вже підписана Конвенція про правовий статус трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей держав-учасників СНД, і на сьогодні такий договір готується між Україною і країнами ЄС. Окрім цього, останнім часом укладено низку двосторонніх міжнародних договорів щодо працевлаштування і соціального захисту трудових мігрантів.
“В міжнародних угодах мають бути відбиті умови забезпечення рівності прав між жінками і чоловіками в частині надання жінкам рівних з чоловіками можливостей в отриманні роботи і рівної винагороди за неї, створення умов, що дають жінкам можливість поєднувати роботу з материнством, і інших питань захисту жінок-мігрантів”, – відзначив заступник міністра праці і соціальної політики Владимир Маслаков під час засідання Міжнародного круглого столу на тему “Жінки і міграція”.
В.Маслаков підкреслив, що Мінпраці докладе всіх зусиль для того, щоб світова спільнота сприймала Україну як державу, яка упроваджує “гендерно чутливу” політику у сфері трудової міграції.
Згідно з Державною статистичною звітністю в 2009 році були працевлаштовані за кордоном понад 74 тис. громадян України, з яких 6%, а це близько 5000 осіб, складали жінки-мігранти.
http://news.finance.ua