in

Робота в Італії: як знайти хорошу вакансію

За статистикою, в Італії живуть 5 млн. іммігрантів. Країна завжди приваблювала іноземців своєю мальовничою природою, унікальними традиціями і культурою, але найбільше приїжджих, звичайно ж, цікавить робота. А точніше – заробіток.

 

Але тут кожен емігрант стикається з проблемою: хоч у Італії рівень безробіття невеликий, але на кожну вакансію є кілька претендентів.

Привабливість здобувача для роботодавця оцінюється за такими критеріями:

– наявність дозволу на проживання і роботу;
– знання мов: оскільки емігранти найчастіше знаходять першу роботу у сфері туризму або громадського харчування чи догляду за дітьми та людьми похилого віку, для працевлаштування в Італії потрібно володіти мовою хоча б на середньому рівні;
– ініціативність і мотивація: ці якості емігранти найчастіше повинні проявляти, коли їм пропонують попрацювати з випробувальним терміном. Від таких пропозицій краще не відмовлятися, адже період проби дасть можливість отримати необхідні знання і проявити себе з кращого боку.

Що потрібно зробити, щоб знайти роботу в Італії?

1. підготуватися заздалегідь

Поки ви ще перебуваєте на батьківщині, почніть активно готуватися: обговоріть можєливості перезду із друзями та знайомими, які вже мають цей досвід. Сформуйте список сайтів з оголошеннями про роботу, підпишіться на тематичні розсилки. і, передусім, – вчіть італійську мову.

2. Підготуватися до нестандартного графіку роботи

Часто у Італії пропонується нестандартний для України графік роботи. Зокрема, домашні працівникиживуть в одному домі із роботодавцями, та мають вихідний день лише у неділю та в четвер у другу половину дня.

Якщо ви не готові проводити на робочому місці весь день, то виходом може стати підробіток: наприклад, вранці відпрацьовуєте зміну в ресторані, а після неї забираєте підшефних дітей зі школи.

3. Підійти до пошуку роботи відповідально

Розмістити своє резюме на профільних сайтах і чекати шквалу пропозицій – не варто. Шукати роботу необхідно планомірно:

-повідомити про пошук роботи якнайбільшу кількість друзів та знайомих, що уже живуть в Італії;

– щодня моніторити сайти з оголошеннями;
– робити в день десять дзвінків і розсилати резюме на п’ятнадцять адрес;
– ходити на два-три співбесіди в тиждень;
– щодня розносити своє роздруковане резюме по всіх навколишніх закладами, де можуть бути вакансії (можна і два рази кудись зайти, адже в перший ваш візит ви могли не застати керівника, а поговорили з менеджером, який не зацікавлений в тому, щоб створювати для себе конкуренцію).

План, звичайно, потрібно коригувати відповідно до умов, але суть залишається незмінною: себе потрібно вміти «продати» роботодавцю, а для цього потрібно активно працювати.

4. «Підстелити соломки»

Мається на увазі завчасне рішення інших глобальних проблем: завчасно знайти житло, не зайвим буде відразу купити безлімітний сім-картку, мати із собою гроші на “чорний день”.

_____________________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Волонтери в Мілані презентували стрічку про легендарний шлях українських бійців

Оформлення стипендії та пільгове навчання в Італії