in

Групи українців в Італії у соціальних мережах. Як вони впливають на життя іммігранта

Українські групи у соціальних мережах сприяють спілкуванню, пошуку нових друзів у країні імміграції, та дозволяють запросити на акції, концерти та вечірки. Проте вони також можуть бути не просто нефункціональними, але навіть небезпечні. І ось чому.

– тематичних груп спілкування в соцмережах найбільше – це групи мам, дружин або просто тих емігрантів, які мають багато вільного часу.

Головна небезпека учасні в таких групах – це втрата часу. Вони діють за принципом: спочатку залучити, потім – утримати і змусити витрачати якомога більше часу. Зазвичай вони продають досить дешевий контент.

У таких групах можуть пропонуватися якісь дрібні послуги і, якщо ці послуги якісні, то вони роблять групу корисною. Однак практика показує, що якісні послуги зустрічаються вкрай рідко.

– Найчастіше учасникам групи завдається шкода тим, що їх адміністратори створюють учасникам ілюзію успіху або дії. Наприклад, людина, яка потріпила в проблемну ситуацію, розповідає про неї і замість конкретних рекомендацій або слушних порад отримує підбадьорливі коментарі та пусті похвали. Отже людина, отримавши таку порцію похвали, відчуває задоволення, не отримавши жодного результату і не зробивши жодних реальних дій.

Фактично відбувається наступне: людина протягом кількох років деградує, сидячи в подібних групах, не шукає кращу роботу, не розвиває бізнес, а просто ниє і отримує віртуальне схвалення.

–  В групах-забавках створюється шкідлива ілюзія підтримки. Звичайно, якась підтримка там дійсно отримується, але вона абсолютно дилетантська і жодним чином не може замінити професійної підтримки.

Тобто такі групи працюють за принципом секти: вас захоплюють, утримують емоційну прихильність і заохочують вашу розумову деградацію. У такій ситуації людина розучується приймати самостійно рішення, швидко діяти без підтримки і схвалення спільноти.

Психологи говорять про небезпеку потрапляння в залежність від подібних груп, тому ми підготували для вас кілька порад – як уберегти себе від них:

– Перш, ніж підписатися в нову групу, подивіться – що конкретно вона пропонує. Пропозиції варто вибирати так само, як і продукти в супермаркеті: якщо ви відчуваєте, що вам «нав’язують» щось, що вам не потрібно, то йдіть звідти.

– Об’єктивно оцінюйте поради та відповіді на питання, які ви отримуєте в групі. Деякі спільноти, калібровані тільки під один настрій: наприклад, у них прийнято відповідати тільки в позитивному ключі. Наприклад, якщо хтось ставить запитання «а чи варто мені відкривати бізнес в еміграції?», То на нього сиплеться сотня надихаючих рад, але жодної згадки про податки, складанні бізнес-плану і капіталовкладень у бізнес.

– Контролюйте час, проведений в групі. Обмежте своє перебування в групі 15-20 хвилинами в день – цього цілком достатньо, щоб отримати потрібну інформацію, але не «залипнути» на півдня, розглядаючи веселі картинки або читаючи анекдоти.

Найголовніше, що вам потрібно пам’ятати – це те, що такі групи функціонують за рахунок поглинання вашого часу, щоб забезпечити собі трафік і, відповідно, заробити. Тому підписуйтесь тільки в ті групи, які дійсно нададуть вам корисну інформацію, а не віднімуть кілька годин вашого життя.

Спільноти у Facebook, рекомендовані для українців в Італії:

Gazeta Ukrainska, il giornale per gli ucraini in Italia

Українці в Італії (об’єднуємося в єдину групу)

Ucraina. Ucraini in Italia

Uff. consolare dell’Ambasciata d’Ucraina/Консульський підрозділ ПУ в Італії

Consolato Generale dell’Ucraina a Milano/ГКУ в Мілані

Consolato Generale dell’Ucraina a Napoli/Генкосульство України в Неаполі

 

 

_________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Список закордонних паспортів, оформлених консульством в Неаполі на 9.01.17

9 найкращих книг з саморозвитку і особистісного зростання