Дехто з безробітних не поспішає працевлаштовуватися, отримує допомогу від держави, а при цьому в робочий час займається перевезенням товарів з Польщі.
Про під час прес-конференції на тему: «Ринок праці Львівщини: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
Він зазначив, що за останні півтора-два роки на ринку праці суттєво зменшилася кількість осіб, які шукають роботу. Натомість збільшилася кількість робочих місць.
«Колись були проблеми з вакансіями і багато говорили про безробіття. Чи не кожен, хто йшов в політику, обіцяв створити нові робочі місця. Раніше на одне місце претендувало 10 і більше осіб. Зараз на одне місце претендує одна-дві особи, а у Львові вакансій є більше, ніж охочих працювати. Роботодавці створюють багато нових робочих місць», – констатує Василь Барилюк.
Також, за його словами, зменшилася кількість безробітної молоді, хоча цей відсоток – великий.
«Раніше ми мали 60 відсотків безробітної молоді. І це була найвища цифра серед областей України. Тепер це – 40 відсотків», – каже він.
Директор Львівського обласного центру зайнятості зауважив, що дехто з безробітних не поспішає працевлаштовуватися, отримує допомогу з безробіття, а при цьому в робочий час займається, наприклад, перевезенням товарів з Польщі.
«Пошук роботи – це така ж робота, як і інша. Безробітний повинен сам її шукати. З нашою допомогою, але – сам. А він замість цього їде за кордон. Я в робочий час не можу собі дозволити поїхати за кордон. А він їде. У такий спосіб – порушує законодавством», – Василь Барилюк шкодує, що покарати порушника неможливо.
Він пропонує законодавчо запровадити заборону – в робочий час виїжджати безробітному за кордон, якщо він стоїть на обліку в службі зайнятості.
«Це змусить безробітного активніше шукати роботу вдома», – передбачає директор Львівського обласного центру зайнятості.
Але тенденція виїзду на заробітки за кордон прогресує. У Львівській області офіційно працює 60 фірм, які надають послуги з працевлаштування за межами держави.
«Проте офіційна статистика каже, що вони працевлаштували лише три тисячі осіб. Ми всі знаємо, що там працюють понад сотні тисяч, але вони й там працюють нелегально», – Василя Барилюка найбільше обурює той факт, що українці зараз їдуть на заробітки до Росії.
Також, на його думку, українці не хочуть офіційно працювати в Україні через соціальні гарантії.
«Людина відмовляється від офіційної зарплати в 7 тисяч гривень і погоджується на мінімальну зарплату плюс «в конверті», тому що вона отримує субсидії», – вважає він.
За даними Львівського обласного центру зайнятості, у Львові та області роботодавці найактивніше розшукують швачок, водіїв, кухарок, офіціантів, полісменів, двірників, вантажників, бухгалтерів, малярів, столярів.
Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.
______________________________________________
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.