Вивчаємо закони - Gazeta Ukrainska

Вартість закордонного паспорта в різних областях України неоднакова, в деяких регіонах тарифи невиправдано завищені. Такі твердження окремих Інтернет видань спростовують в Івано-Франківському паспортному столі.

Статтею 313 Цивільного Кодексу України визначено, що фізична особа, яка  не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд з України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів і в їхньому супроводі чи у супроводі осіб, які ними уповноважені. Разом з тим, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Відповідно до абзацу 3 частини І ст. 1 Закону України „Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України” від 13.09.01 р. №2681-ІІІ, громадянами-резидентами є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі ті, що тимчасово перебувають за кордоном.

Більше статей...