Українська Італія - Gazeta Ukrainska

17 вересні 2008. Юлія Волошенко навчається на стиліста, а поза тим успішно виступає в італійських конкурсах краси. Нещодавно українка перемогла у десятому відбірковому конкурсі  Miss Mediterraneo у морському комплексі Nido d’Ape у місті Сільві Маріна, залишивши розчарованими 25 інших конкуренток.

Українські ікони, вироби з бронзи та металу, давні вишивки та інші предмети нашої культури, що засвідчують її давність та багатство, через прозорість східних кордонів та хитрощі контрабандистів розходяться світом і знаходять нових власників на блошиних ринках. Нечасто Україні таланить повернути собі власні культурні цінності. Відрадним винятком з правила стала передача через Посольство України в Італії трьох бронзових пам’яток, виготовлених у період ІІ по VII ст. н.е.

Емполі: 12 вересня 2008. Тримаю в руках роман «Дорогою надій». З гарно оформленої обкладинки на мене дивиться вродлива дівчина, символ жіночої ніжної душі, що завжди прагне до світла любові і щастя. Я  знаю, що Лідія Забожко, авторка цієї книги, описує в ній не усміхнені, а часом навіть дуже жорстокі  долі  жінок,  які вимушені були шукати матеріального порятунку в Італії. Зацікавлена сюжетом роману, запитую:

30 жовтня, у рамках проведення Днів української культури у Римі, було проведено інавгурацію відділу книжок на українській мові у бібліотеці Фламінья і відзначено учасників та переможців книжкового змагання