Українська Італія - Gazeta Ukrainska

29 листопада у Неаполі пройшов перший відбірковий тур Міжнародного українського мистецького фестивалю «Гілка калини - 2009», у якому  взяли участь виконавці, художні колективи південних регіонів Італії

З нагоди відзначення Всесвітнього дня скасування смертної кари та застосування катувань в Італії регіональним урядом Тоскани, Міністерством закордонних справ Італії, сенатом Італії та мерією Флоренції організовано Міжнародний конгрес. Для участі в ньому були запрошені делегації з країн, що скасували смертну кару. Україну представляла Уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова.

Численна українська громада об'єдналася навколо різдвяних традицій

У суботу 9 січня 2010 року українські жінки, які працюють в Сан-Маріно, відзначили Різдво в національному стилі.
Святкування розпочалося Службою Божою в церкві капуцинів, яку спільно відправили італійський римо-католицький та український греко-католицький священики. А далі учасники сіли за різдвяний стіл, щоб розділити разом дванадцять традиційних страв та співати українських колядок.

Відчуття Різдвяної радості і любові, відчуття глибокої таємниці Божої благодаті подарував глядачам 7 січня Український фольклорний театр на різдвяно му дійстві «Небо і земля нині торжествують» Для багатьох це була чи не єдиною можливістю тисячі кілометрів за кордоном батьківщини відчути українську традицію святкування Різдва.

Рим – В Італії новорічні свята завершилися і настали трудові будні. Та празник Різдва Христового за східним обрядом не оминає серця й оселі українських мігрантів. Щоправда, для них це свято завжди оповите смутком.