Українська Італія - Gazeta Ukrainska

Конкурс української книги в Італії заснований найбільшим україномовним виданням на Апеннінах – “Українською газетою” для гідного відзначення авторів, які зробили внесок у розвиток українського слова в Італії та вітчизняної видавничої справи. Він має на меті привернути увагу громадськості в Україні до видання книг у діаспорі, сприяти промоції кращих зразків українських видань за змістом, художнім оформленням та поліграфічним виконанням, підвищенню ролі української книги в суспільстві.

Італія – одна з ключових країн Євросоюзу – традиційно не вельми цікавиться Україною і, зокрема, її євроінтеграційними планами. Тож римський семінар на тему перспектив програми «Східного партнерства» та розширення ЄС став помітним кроком для активізації двосторонніх контактів. Зустріч політиків та експертів організували італійський Центр міжнародних досліджень та Посольство України в Римі

Рим 2008. У Римі  відбулося нагородження журналістів, які долучилися до висвітлення життя українців в Італії, знайомили італійських читачів із Україною, брали участь у житті громади та зміцненні інтернаціональних зв’язків.

Під час поїздки українських правників Європою, відбулася ознайомча зустріч із головами Апеляційного суду Італії

Болонія: 5 вересня 2008. Хто він, наш співвітчизник, Юрій Котермак, який обрав собі за псевдонім ім’я рідного міста, - Дрогобич? У стінах Болонського університету він пройшов шлях від студента до ректору закладу, приїхавши на навчання до Болонії після присудження магістерського ступеня, філософського факультету, Ягелонського університету у Кракові. Бо далеко за межами Італії були відомі болонські медики, астрономи та філософи. Звідусіль приїжджали юнаки за освітою у славетнішому навчальному закладі Європи.

До чудотворної ікони Почаївської Божої Матері молися українці в Італії та й усі охочі у Мілані та Римі
Ікона спочатку побувала у Мілані, а 24-27 грудня її можна було побачити у Римі: спершу у храмі святителя Миколая чудотворця, а потім - у храмі святої великомучениці Катерини, розповідають в УПЦ.
- Знаю, що віруючих там збирається більше, ніж на Пасху. Люди тягнуться до святині, - розповідає архієпископ Тернопільський і Кременецький УПЦ Сергій. - Для наших людей в Італії  це - радість небесна. Вони живуть святинею, вірою у чудо, що Матір Божа прийде до них.
Нагадаємо, що чудотворна ікона Богородиці з Почаєва мандрує усім світом і вже побувала у Канаді.