Українська Італія - Gazeta Ukrainska

У статті висвітлено особливості сучасної еміграції українців до Італії у контексті становлення української діаспори на Апеннінах. Автор наводить статистичні дані, відслідковуючи зростання кількості українських емігрантів, а також їх регіональне розташування на італійській території; характеризує українську спільноту в Італії, звертаючи основну увагу на причини міграції, вік, рівень освіти, соціальний та юридичний статус емігрантів.

Однією з найбільших проблем українських емігрантів є їхня недостатня поінформованість про італійську систему охорони здоров’я. Крім того, часто на перешкоді цьому стає недосконале знання мови. Зараз цю проблему частково полагоджено для мешканців Риму.Там відкрито медичний центр інформації та розвитку українців. Його метою є вміле використання українською спільнотою інформації про державну систему охорони здоров’я Італії, що стосується медичного обслуговування та профілактики захворювань, а також підвищення кваліфікації осіб, які працюють із
хворими.

У центрі українською мовою можна здобути інформацію про:
* патології та їх профілактику;
* місцезнаходження лікарень і медичних закладів (державних і приватних), куди можна звертатися за допомогою;
* центр охорони здоров’я жінки (профілактика онкологічних захворювань та СНІДу)

У роботі центру використовується наочний матеріал для профілактики захворювань. Тут планують організувати курси, де викладатиметься теоретично-практична інформація про догляд за хворими, надавати фінансові та юридичні послуги, організувати курси італійської мови, інформатики, виставки і конференції. У центрі працюватиме психолог.

Медичний центр відкрито щочетверга з 14.00 до 18.00 за адресою Via Luzzatti, 2a.


Контактний телефон 06 70 45 27 84, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Про його роботу розповідає голова центру п. Ольга Єзерська.
– Система охорони здоров’я в Італії не є досконалою, особливо її адміністративна частина. Хворому часто видають листки очікування, за якими на прийом до лікаря можна потрапити через місяць. У центрі ми проводимо своєрідний поліклінічний прийом і налаштовуємо пацієнтів у потрібному напрямі. У центрі працюють українські лікарі. Проте через невизнання наших дипломів в Італії, ми не маємо права займатися практичною діяльністю, тому змушені співпрацювати з італійськими медиками. Маємо домовленість з поліамбулаторією Карітасу (який розташований неподалік), за якою вони резервують кілька місць для термінових хворих.


Маріанна Сороневич

Промоція національної культури, згуртування, моральна та духовна підтримка українців в умовах імміґрації – під таким девізом творить найстарша українська вокально-інструментальна формація Італії

13 квітня 2010 року в одному із залів Римської мерії на Капітолійському пагорбі відбулась зустріч заслуженого діяча науки і техніки України, іноземного члена Національної академії наук України, всесвітньо відомого економіста, науковця, громадського діяча Богдана Гаврилишина із студентами італійських навчальних закладів, представниками дипкорпусу та українських громадських організацій з нагоди презентації його книги „Дороговкази в майбутнє – до ефективних суспільств”.


Захід викликав великий інтерес, передусім в українців, які проживають в Римі в ході якого зав’язалося плідний обмін думками між професором та італійськими українцями.


В ході диспуту присутні торкнулися історії розвитку суспільств, теорії світової економічної еволюції та місця в ній України, парадигми зіткнення цивілізацій, умови та процесу зміни і розвитку політичних еліт в системі управління державою, місце України на сучасні карті Європи та світі. Особливо цікавими були обґрунтування Б.Д.Гаврилишина щодо нагнітання штучної природи розколу між Сходом та Заходом України.


Серед присутніх на презентації були Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська, Посол України в Італії Георгій Чернявський, співробітники українських дипломатичних представництв і додатковий радник та Уповноважена мера м.Рим з питань імміграції Т.Кузик, яка надала сприяння в організації зустрічі з Б.Д.Гаврилишиним, і вручила йому пам’ятний символ Вічного міста – Капітолійську вовчицю.

Гідні захоплення українці, які, подолавши усі труднощі переїзду у іншу країну, знаходять у собі сміливість та силу, щоб реалізуватись особисто і професійно. Із таких надзвичайних
людей – Світлана Кульбицька, яка приїхала до Італії з Черкас.