Українська Італія - Gazeta Ukrainska

На заході були представники 26 таких організацій та 15 духовних осіб. У своєму виступі Президент запевнив, що піклування про закордонне українство є одним із пріоритетів політики української держави.

Італія – одна з ключових країн Євросоюзу – традиційно не вельми цікавиться Україною і, зокрема, її євроінтеграційними планами. Тож римський семінар на тему перспектив програми «Східного партнерства» та розширення ЄС став помітним кроком для активізації двосторонніх контактів. Зустріч політиків та експертів організували італійський Центр міжнародних досліджень та Посольство України в Римі

Рим 2008. У Римі  відбулося нагородження журналістів, які долучилися до висвітлення життя українців в Італії, знайомили італійських читачів із Україною, брали участь у житті громади та зміцненні інтернаціональних зв’язків.

Конкурс української книги в Італії заснований найбільшим україномовним виданням на Апеннінах – “Українською газетою” для гідного відзначення авторів, які зробили внесок у розвиток українського слова в Італії та вітчизняної видавничої справи. Він має на меті привернути увагу громадськості в Україні до видання книг у діаспорі, сприяти промоції кращих зразків українських видань за змістом, художнім оформленням та поліграфічним виконанням, підвищенню ролі української книги в суспільстві.

Болонія: 5 вересня 2008. Хто він, наш співвітчизник, Юрій Котермак, який обрав собі за псевдонім ім’я рідного міста, - Дрогобич? У стінах Болонського університету він пройшов шлях від студента до ректору закладу, приїхавши на навчання до Болонії після присудження магістерського ступеня, філософського факультету, Ягелонського університету у Кракові. Бо далеко за межами Італії були відомі болонські медики, астрономи та філософи. Звідусіль приїжджали юнаки за освітою у славетнішому навчальному закладі Європи.