Українська Італія - Gazeta Ukrainska

Діти загиблих шахтарів із Донецька побували на відпочинку в Італії. Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, це стало можливим завдяки багаторічним побратимським зв'язкам між Донецьком та італійським містом Таранто, що розташоване на Середземноморському узбережжі.

29 листопада у Неаполі пройшов перший відбірковий тур Міжнародного українського мистецького фестивалю «Гілка калини - 2009», у якому  взяли участь виконавці, художні колективи південних регіонів Італії

У Капуа, провінції Казерта, 12 січня став особливим днем братерства для української громади. Вже п’ять років віруючі греко-католики збираються у парохії Сан Філіпо та Джакомо. Їх духовним проводирем є отець Володимир, який щонеділі приїжджає із Риму, щоб відслужити Службу Божу.
Православні українці Кастел Волтурно моляться у церкві С. Марія дел маре.
Зібрання віруючих відбулося за участі Архиєпископа Бруно Скєттіно, мера Карміне Антрополі та пасторального координатора для українців греко-католиків о. Олександра Сапунко.
Серця українців зігрів обід що складався із типових українських страв, та концерт на якому звучали пісні та декламувалися вірші.

У вересні  в місті Форлі, що знаходиться  у регіоні Емілія-Романья в  Італії, відбулося Свято народів та Центру за мир Анналена Тонеллі. Свято організували Відділ Миру та Прав людини Провінції Форлі-Чесена та міська рада іммігрантів.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня скасування смертної кари та застосування катувань в Італії регіональним урядом Тоскани, Міністерством закордонних справ Італії, сенатом Італії та мерією Флоренції організовано Міжнародний конгрес. Для участі в ньому були запрошені делегації з країн, що скасували смертну кару. Україну представляла Уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова.