Світ - Gazeta Ukrainska

Італійський бізнес готовий до співпраці з волинянами. Днями за сприяння Північно-західного регіонального центру інноваційного розвитку, Торгово-промислової палати Італії в Україні, ВОДА відбулась зустріч із Президентом торгово-промислової палати Італії в Україні Мауріціо Карневале. Він представив проект «Галузеві Консорціуми Італія-Україна».

 

В рамках проекту передбачено формування механізму підтримки виходу волинських компаній на італійський ринок, з використанням інфраструктури Торгово-промислової палати Італії в Україні. Робота, яку виконує Палата, полягає у допомозі та наданні підтримки обом сторонам, щоб кожна з них, в будь-якій ситуації досягала взаєморозуміння, та сформувала таку стратегію, яка б допомогла їм знайти спільну бачення. Галузеві консорціуми формуватимуть за сприяння Волинської облдержадміністрації.

 

Технічну координацію процесу на Волині здійснює Північно-західний регіональний центр інноваційного розвитку Держінвестицій. «За результатами обговорення Центр розробляє юридичну структуру запропонованих консорціумів. На нашу думку, це оптимальний шлях виходу не тільки на італійський, а й на загальноєвропейський ринок», – зазначив Олександр Бабій, в.о. директора Північно-західного регіонального центру інноваційного розвитку.

 

За результатами зустрічі передбачається формування першого консорціуму до вересня 2010-го за участі принаймні 10 компаній, – пише «УКРБІЗНЕС».

Вирушивши порибалити на річку По, він зловив 113-кілограмового сома.

Сом упіймався на звичайну вудку і чинив 45-хвилинний опір, поки на допомогу Роберто Годі не прийшли інші рибалки. Разом вони зуміли витягнути величезну рибину на берег і зважили її. Гігант побив усі встановлені раніше рекорди, ставши найбільшою будь-коли спійманою в Європі прісноводою рибою. У довжину "сомик" сягає майже два з половиною метри. На думку фахівців-іхтіологів вік сома становить від 20 до 30 років. Із заявою про реєстрацію рекорду Роберто Годі вже звернувся до Міжнародної асоціації рибалок. Рекордсмена ж після фотосесії рибалки відпустили назад в річку.

У Римі на стінах одного з найпопулярніших католицьких храмів Santa Skala, у п’ятницю, 2 липня, виявили напис незрозумілою мовою.

Італійська преса вибухнула публікаціями про те, що невідомий вандал написав біля входу в храм образи, погрози і прокльони на адресу папи римського Бенедикта XVI. А газета Il Messagero повідомила, що написи зроблені невідомою мовою.

Від імені столичних жителів свою солідарність висловив понтифікові мер Риму Джанні Алеманно. Кардинал Агостіно Валліні, папський вікарій Риму, затаврував образливі напади на римського первосвященика.

Як виявилось, що на стіні церкви Santa Skala було написано буквально наступне: Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ, ВІРА! ВАНЯ.

У церкві Santa Skala, розташованій навпроти прадавньої християнської базиліки Іоана Хрестителя у Латерані, на стіні якої з’явився напис, зберігається драбина, за переказами, привезена Святою Єленою з палацу Понтія Пілата в Єрусалимі.

Нагадаємо, що власті Китаю створили для туристів, що відвідують Велику китайську стіну, новий сервіс. Відтепер будь-хто зможе розписатися на знаменитій пам’ятці, заздалегідь сплативши за це задоволення. Такий сервіс був введений після того, як доглядачі пам’ятника оголосили, що не здатні впоратися з граффіті.

У шведському Баштаді  італійська тенісистка Флавія Пеннетта не зазнала жодних проблем у матчі другого раунду Collector Swedish Open Women-2010.

12-а ракетка світу грала з 17-річною володаркою wild card з США Слоан Стівенс, яка в рейтингу WTA розташувалася на 303-у рядку. Флавія каменя на камені не залишила від суперниці, розгромивши її у двох партіях з однаковим рахунком  - 6:1. Поєдинок тривав усього 1 годину 2 хвилини..

За вихід до півфіналу нинішніх змагань Пеннетта побореться з найсильнішою в протистоянні між американкою Джилл Крейбас і німкенею Анною-Єлєною Гренефельд.

Калуш отримав пропозиції від італійських і німецьких фірм щодо ліквідації наслідків екологічного лиха. Приміром, італійська фірма "Vomm" володіє сучасними енергетичними малозатратними технологіями з переробки та осушки розсолів.

Нещодавно італійська делегація побувала у місті хіміків, а потім прикарпатці їздили до Мілана. Досягнуто домовленості про поставку на перших порах у Калуш одного модуля такого обладнання, яке здатне переробляти до 3 млрд. куб. м розсолів у рік. Орієнтовна вартість установки — 27 млн. євро. Як повідомляє Обласне радіо італійська сторона готова змонтувати таку установку у Калуші за власні кошти під гарантію банку або уряду. Така потужність блоку дасть можливість зупинити приріст обсягів розсолів, які збільшуються щорічно внаслідок дощових та поверхневих вод. Італійці готові займатися і переробкою гексазхлорбензолу. Фахівці з Німеччини теж пропонують свої установки з переробки розсолів та гексахлорбензолу. Загалом, враховуючи ту кількість розсолів, яка є у Домбровському кар’єрі, на хвостосховищах та закачана у шахтах, то роботи вистачить і німцям, і італійцям.

За останні роки кількість іммігрантів в Італії сягнула 5 мільйонів осіб, що становить понад 7 відсотків від загального населення. Більшість із цих іноземців працюють легально, але виконують низькокваліфіковані роботи. Вони задіяні переважно у сфері обслуговування, соціальної опіки і на будівництві. Половина мігрантів заробляє щомісяця 800-1200 євро. Такий портрет італійської імміграції випливає з останнього звіту Інституту соціоекономічних досліджень CENSIS.
Статистична характеристика іммігранта все більше відображає негаразди соціально-економічного життя країни, зауважують дослідники феномену.

32 відсотки іноземців працюють нелегально і третина отримує зарплату менше 800 євро на місяць. Половина мігрантів має місце праці з тимчасовим контрактом і майже 25 відсотків працюють на постійній основі. Менше 5 відсотків задіяні у підприємництві, в інтелектуальній та інших спеціалізованих сферах.

Непроста інтеграція

Основне джерело пошуку роботи – інформація через друзів та знайомих. Значно рідше вдається знайти працю через агентства із працевлаштування, церковні осередки чи профспілки. Для переважної більшості іммігрантів виконувана робота не сприяє підвищенню їхнього соціального статусу. Лише п’ята частина із 16 тисяч опитаних людей заявила, що робота допомагає їм просуватися в кар’єрі і сприяє поліпшенню рівня життя.

Говорячи про труднощі тривалого перебування на чужині, частина людей, проживши тут в середньому 10 років, нарікає, що раніше італійська влада і суспільство були прихильнішими до мігрантів.

Щоб покращувати процес інтеграції, нещодавно у Римі іноземні журналісти з італійськими колегами створили телевізійний інтернет-проект «Нова імміграція». Його координатор, хорватська журналістка Саня Михалійнач зазначає: «Ідея створити веб-телебачення, яке висвітлює виключно імміграційну проблематику, виникла з метою повернути попередній імідж Італії – країни, яка приймає іноземців, і що не все так негативно, як інформують місцеві медіа. Ми не беремося вести якусь політичну чи інформаційну боротьбу. Ми боремося проти стереотипів і необізнаності».

Вихідці з України

Половина мігрантів – вихідці з європейських країн. Після румунів, албанців, марокканців і китайців, українці на Апеннінах є п’ятою найчисельнішою громадою. Офіційно їх понад 150 тисяч. Українська імміграція в Італії все ще має жіноче обличчя, оскільки представники жіночої статі становлять 85 відсотків від загальної кількості вихідців з України.

Останнім часом, хоч і повільно, але проявляються й інші тенденції. Дослідниця феномену, викладач Міланського університету Олена Герасименкo повідомила Радіо Свобода: «Протягом років завдяки візам для об’єднання родини на Апеннінах збільшилася присутність чоловіків із України. За офіційними даними, на 2003 рік цей показник сягав близько 14 відсотків, а на сьогодні він виріс до 20 відсотків. Також постійно більшає неповнолітніх громадян українського походження».

Спільнота українців відома в Італії як така, що не створює проблем місцевій владі, а її представники легко знаходять місце в італійському суспільстві. Про це минулого тижня зауважив навіть голова палати депутатів італійського парламенту Джанфранко Фіні під час зустрічі з українським спікером Володимиром Литвином на Кіпрі в рамках Європейської конференції керівників парламентів. Як додав пан Фіні, українська громада може бути посередником у питаннях поглиблення українсько-італійських відносин.