Світ - Gazeta Ukrainska

У Львові 25 вересня на Святі кави керівник Італійської асоціації барменів та прихильників кави Луїджі Луппі провів майстер-клас з приготування кави.

Майстер-клас відбувся у першому у Львові італійському ресторані "Bianco rosso pasteria". Італійський маестро кави готував перед публікою еспрессо та капучіно, яке гості з насолодою дегустували.

Л.Луппі зазначив, що еспрессо у кожного італійця в крові, жоден його співвітчизник не відмовиться від цього напою. А для приготування чудового напою, за словами директора Latteart Coffee School, необхідно якісна кава, професійні кавомолка та кавоварка, вправний баріста та пристрасть. Результат, чи вдалося еспрессо перевіряється, за словами Л. Луппі, так: "Є крема, є еспрессо. Нема крема, нема еспрессо".

Ознака якісно приготовленого еспресcо – густа, однорідна стійка пінка ("крема"), яка має покривати усю поверхню кави. У поганого еспреcсо пінка з великими бульбашками повітря і має "дірки", через які видно напій.

ZAXID.NET

Італійські банки, які несподівано вдало пройшли стрес-тести ЄЦБ кілька місяців тому, зіткнулися з іншими проблемами. Найбільший банк країни залишився без глави, а дрібніші попали під увагу поліції, оскільки банк Святого Престолу знову опинився в центрі скандалу з відмиванням грошей.

Алессандро Профумо пішов з поста виконавчого директора італійського банку UniCredit через розбіжності з правлінням довкола залучення капіталу лівійських інвесторів. Профумо підписав угоду про відставку увечері у вівторок після тривалого засідання правління банку. На час пошуку нового глави банку голова правління UniCredit Дітер Рампль ділитиме обов'язки CEO з чотирма заступниками. Банк офіційно підтвердив відставку Профумо.

В Італії жорстко критикують старання Профумо в залученні лівійського капіталу. З кінця 2008 року Центробанк і суверенний фонд Лівії придбали в сукупності 7,6% в капіталі UniCredit. Поява в італійській фінансовій галузі крупних інвесторів, що представляють північноафриканський диктаторський режим, дуже стривожила італійських політиків і регуляторів, пише The Wall Street Journal. Багато хто почав порушувати питання про вплив лівійського лідера полковника Муаммара Каддафі на правління одного з найбільших італійських банків.

Позиція Профумо з питання лівійського фінансування цілком показова щодо його стилю керівництва, який, правда, дозволив йому перетворити UniCredit з невеликої кредитної організації на один з провідних світових банків. Профумо докоряли за те, що він, на думку акціонерів, одноосібно керує банком, не оглядаючись на інших власників. Приводом для таких заяв послужило збільшення частки суверенного фонду Libyan Investment Authority в UniCredit з 2,1% до 2,6%. За словами європейських акціонерів, Профумо уклав операцію з лівійцями, не поінформувавши про неї інших власників.

На думку акціонерів, Профумо акумулював у своїх руках дуже велику владу і дуже швидко розширював бізнес банку. Ці претензії активно зазвучали в жовтні 2008 року, коли на тлі фінансової кризи почалися проблеми в Німеччині та країнах Центральної і Східної Європи, які були ключовими напрямами експансії Профумо.

Майже одночасно стало відомо про те, що італійська фінансова поліція заарештувала 23 млн євро, що належать Ватикану, на рахунках італійського банку. (За рішенням Касаційного суду Італії від 2003 року, діяльність Інституту релігійних справ підпадає під юрисдикцію Італії. В той же час ІРД не належить до зони ЄС і зобов'язаний представляти розгорнуту інформацію для перевірки прозорості своїх операцій). Два банкіри, які займаються коштами Папи Римського, перебувають під слідством через підозри у відмиванні грошей. Про це пише газета The Financial Times.

Поліція офіційно підтвердила, що конфіскувала фонди Інституту релігійних справ (виконує функції банку Ватикану), що знаходяться в італійському банку Credito Artigiano. Це сталося після двох грошових переказів, які здалися підозрілими італійському Центробанку. Кінцеві одержувачі коштів не розголошуються; відомо, що їхні рахунки розміщені в банках JP Morgan (Франкфурт, Німеччина) і Banca del Fucino (Італія).

Один з підозрюваних - Етторе Готті Тедескі, колишній операційний директор італійського підрозділу іспанського банку Santander. Рік тому він очолив Інститут релігійних справ. За даними близьких до Ватикану джерел, одним з його завдань було привести роботу ватиканського банку у відповідність з міжнародними нормами, регулюванням податкових гаваней і з програмами боротьби з відмиванням коштів. Відповідаючи на запитання італійської газети La Stampa про цілі грошових переказів на рахунки JP Morgan і Banca del Fucino, банкір заявив: "Ми просто переказали кошти, щоб купити німецькі державні облігації".

Другий підозрюваний папський банкір - Паоло Кіпріані, генеральний директор Інституту релігійних справ. Група Credito Valtellinese, яка є власником Credito Artigiano, відмовилася від коментарів.

Офіційні представники Ватикану висловили повну довіру Етторе Готті Тедескі. У поширеній заяві Ватикан висловив здивування фактом такого розслідування і заявив, що залишається вірним принципам фінансової прозорості. Незважаючи на підтримку фінансової прозорості, Інститут релігійних справ не розкриває свої рахунки. За деякими даними, на них зберігається близько 5 млрд доларів. Діяльність банку контролюють п'ять кардиналів, в кредитної організації немає акціонерів, а прибуток від його діяльності йде на доброчинність. Раніше керівництво банку запевняло, що Інститут релігійних справ не інвестує в деривативи, а пережити глобальну кризу йому вдалося завдяки розважливому менеджменту.

Та в пресі банк Святого Престолу відомий не стільки завдяки розважливості його керівництва, скільки у зв'язку з фінансовими скандалами. Найгучніші з них почалися в 1980-х роках. Тоді Інститут релігійних справ був втягнутий у справи банку Banco Ambrosiano, пов'язаного з відмиванням грошей мафії, нагадує німецький журнал Focus. Президент банку Роберто Кальві був знайдений повішеним в 1982 році під мостом в Лондоні.

Джерело

Щоб не допустити ісламізації Європи, високопоставлений представник Ватикану, співробітник Папського інституту зарубіжних представництв, отець П'єро Гедда закликав європейських християн народжувати більше дітей.

Гедда звинуватив християн в тому, що вони створюють "релігійний вакуум, який заповнюється ісламом". Він заявив, що чисельність корінного населення Італії щорічно скорочується на 12-13 тисяч. При цьому, народжуваність в середовищі іммігрантів, більше половини яких становлять мусульмани, неухильно зростає.

Слід зазначити, що Італія щорічно приймає близько 200 тисяч легальних іммігрантів.

"Якщо ми вважаємо себе християнською країною, то маємо сповідувати християнські цінності. Це допоможе нам вирішити проблему порожніх колисок", - заявив П'єро Гедда.

Натомість, нагадаємо, лівійський лідер Муамар Каддафі заявив, що жителям європейських країн слід прийняти іслам.

Каддафі у Римі прочитав лекцію майже 500 молодим жінкам, у ході якої заявив, що "іслам має стати релігією усієї Європи".

Він роздав екземпляри Корану всім присутнім 487 дівчатам. Судячи з усього, троє з них - дві італійки й одна іспанка - заявили лівійському лідеру, що хочуть прийняти іслам.

Зазначимо, більше 18% американців упевнені, що президент США Барак Обама – мусульманин.

http://tsn.ua/

Поки що суперечка про те, хто першим встигне закінчити свій порнофільм в тривимірному зображенні ведуть старий італієць Тінто Брас і гонконзький режисер Крістофер Сан. Брас оголосив, що зніме нову версію свого легендарного фільму «Калігула», який спочатку був «порізаний» продюсерами. Компанія Premium Film збирається випустити фільм навесні наступного року.

Але у 77-річного Брасса є конкурент-це молодий гонконгський режисер Крістофер Сан, що знімає в 3D фільм «Секс і дзен: екстремальний екстаз». Бюджет цієї стрічки дорівнює 3,2 мільйона доларів. У Китаї цей фільм не вийде в прокат, оскільки його зупинить тамтешня цензура. Але японці і корейці вже дуже зацікавилися прокатом фільму.

 

Джерело

Глава МВС Італії Роберто Мароні розкритикував ромів, які не виконують вимог Євросоюзу, і пообіцяв у діяти у циганському питанні "ще жорсткіше, ніж Саркозі".

Міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні схвалив дії президента Франції Ніколя Саркозі з депортації циган.

За словами Мароні, першим на практиці застосував добровільну і підтриману державою репатріацію циганів колишній мер Риму Вальтер Вельтроні - ще в 2007 році, а Франція - лише наслідувала приклад Італії.

Італійський міністр заявив також, що він має намір діяти "ще жорсткіше, ніж Саркозі".

На думку Мароні, чимало ромів не виконують вимог, які передбачені Європейським Союзом для перебування громадян одних країн в інших країнах союзу: наявність гарантованого мінімального доходу, відповідність стандартам житла, дотримання правил соціального страхування. На переконання міністра, саме невиконання цих вимог робить нагальною депортацію циган нарівні з нелегальними іммігрантами.

Реакція циганського співтовариства була негайною. Алексіан Сантіно Спінеллі, циган, університетський професор, заявив, що мова йде про "культурний геноцид, не вистачає тільки крематоріїв".

Лучиця Тудор, циганська королева Європи, яка протягом двадцяти років проживає в Італії, заявила, що "чергова криміналізація циганів - це спроба відвернути італійців від реальних проблем, викликаних кризою".

Нагадаємо, президент Франції Ніколя Саркозі схвалив план депортації мешканців циганських таборів після того, як в липні у місті Гренобль на півдні країни відбулися сутички між членами циганської громади і поліцейськими.

Рішення про депортацію викликало різку критику правозахисних організацій, на думку яких влада намагається привернути увагу до проблеми циганських поселень, щоб отримати підтримку правих виборців.

http://tsn.ua

В Італії відбувся найбільший арешт коштів за всю історію дії законодавства, спрямованого на боротьбу з мафіозними структурами.


Правоохоронні органи Італії вилучили у сицилійського бізнесмена, запідозреного у зв'язках з мафією, майно на суму 1,5 мільярда євро.

За словами влади, це найбільший арешт коштів за всю історію дії законодавства, спрямованого на боротьбу з мафіозними структурами.

Віто Нікастро, 54-річний підприємець, що досяг успіхів у сфері альтернативної енергетики, був арештований минулого року за підозрою в зв'язках з главою сицилійської мафії Маттео Мессіна Денаро.

За даними слідства, Нікастро, який отримав прізвисько "Короля вітру" за будівництво численних вітряних електростанцій, використовував свій "екологічний" бізнес як прикриття для відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом.

У ході операції, яка завершилася у вівторок, поліції вдалося захопити понад 40 компаній, сотні ділянок землі, розкішні машини, вілли, яхти, цінні папери і десятки поточних рахунків.

Попередній рекорд був встановлений, коли поліція заарештувала активи пов'язаного з сицилійською мафією бізнесмена Мікеле Аелло на суму в один мільярд доларів. Бізн Аелло був зосереджений у сфері охорони здоров'я та нерухомості.

В Італії існують п'ять основних мафіозних об'єднань. На Сицилії - Коза Ностра, в області Калабрія - Ндрангета, в Неаполі та його околицях діє Каморра, а на острові Сардинія - Сакра Корона Уніта. Крім цього, в області Апулія є кримінальна організація, звана просто Мафія.

Нагадаємо, раніше Банк Італії повідомляв, що мафія збільшила обсяги відмивання грошей під час кризи, оскільки доступність банківського кредитування різко знизилася і вакуум, що утворився швидко заповнився кримінальними грошима.


http://tsn.ua

Незвична дорожня аварія сталась у Кастель Вольтурно - невеликому містечку поблизу міста Казерта, що на Півдні Італії. Кінь, який вирвався із загону для розведення цих тварин, раптово перетнув дорогу автобусу, і вони зіткнулися на високій швидкості, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

Удар був надзвичайно сильним, кажуть очевидці події. Внаслідок нього 37-річний водій загинув на місці, п'ятеро пасажирів отримали поранення різного ступеня важкості, а транспортний засіб з'їхав у ріку. Тварина також сконала одразу після зіткнення. Поранені доправлені до лікарень, їхньому життю нічого не загрожує, зазначили рятувальники, які працюють на місці.

Слідчі встановлюють, кому саме належав загін для розведення коней, звідки втекла тварина.

УНІАН

Більше статей...