Запрошуємо учнів старших класів до Х Міжнародного конкурсу з українознавства - Gazeta Ukrainska

Українська еміграція

Науково-дослідний інститут українознавства Міністерства освіти і науки України (м. Київ) запрошує Вас взяти участь у Х Міжнародному конкурсі з українознавства серед учнівської молоді України та зарубіжжя віком від 11 до 18 років.

Міністерство освіти і науки України Науково-дослідний інститут українознавства Київський міський будинок вчителя оголошують Ювілейний Х Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл, 30 березня–01 квітня 2017 року


Метою Конкурсу є залучення учнівської молоді до наукових досліджень феноменів України та українства в сучасних соціокультурних процесах. Участь у Конкурсі сприятиме кристалізації громадянсько-патріотичного самовизначення учнів на основі поваги до держави, історії, традицій, культури українського народу, пізнання України через дослідницьку роботу учнівської молоді.


Конкурс проводиться відповідно до Правил проведення Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11.09.2013 р. за № 1567/24099 та Листа Міністерства освіти і науки України від 06.09.2016 р. № 2-14-1725-16 «Про організацію Х Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».


Умови участі у Конкурсі


До участі у Конкурсі запрошуються учнівська молодь України та зарубіжжя віком від 11 до 18 років.


Основна тематика творчих робіт учасників Конкурсу присвячується 25-річчю незалежності України та 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років.
Орієнтовні напрямки пропонованих українознавчих досліджень:
–    Боротьба за українську незалежність на сучасному етапі.
–    Культурний світ української діаспори.
–    Українська державність у ХХ – ХХІ ст.: етапи формування, соціальна основа, міжнародне визнання.
–    Мовна ситуація та статус мов в Україні: динаміка, проблеми, перспективи.
–    Етнокультурні та краєзнавчі дослідження.
–    Україна модерна: люди, події, винаходи.


Конкурс проводиться в два етапи:
I етап (заочний) – для закордонних українців необхідно надіслати електронний варіант дослідної роботи та заявку-анкету учасника Конкурсу до 1 березня 2017 р. на E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
II етап (очний, м. Київ) – 31 березня – 01 квітня 2017 р.
передбачає: виконання письмових конкурсних завдань, публічний захист науково-дослідних робіт (до 8 хвилин), виконання тестів з українознавства.
Для учасників із зарубіжних країн можлива також заочна участь. У такому разі завдання конкурсної письмової роботи будуть надіслані електронною поштою.


Вимоги до оформлення матеріалів:


1. Матеріали мають бути набрані в редакторі Word, шрифт Times New Roman – 14 пт, інтервал – 1,5. Текст обсягом 10–15 сторінок.
2. Мова науково-дослідних робіт – українська (для учасників з інших держав допускається англійська мова).
3. Структура роботи: титульний аркуш, зміст, вступ, основна частина, висновки, список використаних джерел і літератури, додатки (за наявності).
4. Вітається презентація досвіду українських шкіл за кордоном та відеовітання учасникам Конкурсу.


При надсиланні документів у електронному вигляді у темі повідомлення необхідно зазначити: «прізвище; країну проживання, місто».


Методичні рекомендації для вчителів і учнів щодо написання науково-дослідних робіт розміщено на сайті Науково-дослідного інституту українознавства у рубрикаторі «Міжнародний конкурс» : http://nndiuvi.org.ua/images/stories/2016/konkurs/rekom-uch.pdf, http://nndiuvi.org.ua/images/stories/2016/konkurs/rekom-vch.pdf.


Проїзд, проживання та харчування – за рахунок сторони, що відряджає. НДІУ сприяє в організації проживання та харчування конкурсантів.


Для учасників очного туру Конкурсу передбачені безкоштовні екскурсії. Педагогічних керівників учнівських дослідницьких проектів запрошуємо взяти участь в усіх запропонованих заходах Конкурсу.


Координатор програми: к. ф. н., Бойко Світлана Миколаївна. 
Телефон для довідок: (044) 236-01-02, (099) 257-75-48Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

___________________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН: