Актуальне - Gazeta Ukrainska

   Спрямовані проти Кличка поправки до закону про облік та реєстрацію платників податків можуть перешкодити українським заробітчанам голосувати на виборах. Про це заявила «Ракурсу» народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

   Законодавче забезпечення виборчих прав українських трудових мігрантів не вигідно нинішній владі. Про це під час круглого столу «Шляхи реалізації конституційних виборчих прав громадян України за кордоном» заявив народний депутат Олег Канівець.

   Більш як мільйон українців за два останні роки виїхали з України на заробітки. Ці дані 31 жовтня у Києві оприлюднила група міжнародних експертів на представленні міграційного профілю України. Згідно з наведеною у профілі динамікою міграційних потоків, відтік робочої сили з України не зменшиться. Експортові робочої сили з України не заважають ні соціально-економічна криза у державах Євросоюзу, ані напади на мігрантів у Росії.

   Верховна Рада 239 голосами ухвалила закон про внесення поправок до Податкового кодексу щодо обліку та реєстрації платників податків. Доповнення до пункту 170.11 статті 170 передбачає: «У випадку, якщо особа має право постійного проживання на території іноземної країни, вона вважається такою, що не проживає в Україні». Кличко, який тривалий час тренувався й змагався в Німеччині та платив там податки, відповідно до законодавчої новації стає «нерезидентом України».

   Європейська комісія оприлюднила дані, які спростовують заяви про те, що мігранти у країнах Європи виснажують ресурси держав, що їх приймають, уникають роботи й часто звертаються за соціальною допомогою.