Актуальне - Gazeta Ukrainska

    Автори фільму «Жінка-банкомат» («1+1») дають зрозуміти, що проблему соціального сирітства й споживацького ставлення до матерів можна було би хоча би частково зупинити. Але не дають відповіді, чому немила чужина стає наркотиком.

   Скорочення грошових переказів від трудових мігрантів і необхідність платити з цих надходжень податки змушує жителів західних областей України частіше звертатися за кредитами.

   «Щороку заробітчани перераховують в Україну суму, еквівалентну прямим іноземним інвестиціям. В минулому році ця цифра склала, не мало не багато, 7 мільярдів доларів, або майже 5% ВВП. А що вони отримують взамін? Податок на грошові перекази, скотське ставлення і жодних гарантій захисту за межами України.

   Із серпня валютні грошові перекази в Україну менше як 150 тис. грн виплачують у тій валюті, в якій відправляли. Усе, що більше за цю суму — гривнями. Заробітчани почали частіше передавати гроші через водіїв автобусів та знайомих.

   Міграційна ситуація в Україні в останні роки зазнала деяких змін, зокрема, відбулася переорієнтація на переправлення громадян країн пострадянського простору, в першу чергу Грузії, Росії та Молдови. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

   Правління Нацбанку прийняло рішення про обмеження з 1 вересня максимальної суми готівкових розрахунків за товари та послуги на рівні 150 тис гривень. Про це в ході брифінгу в НБУ повідомила заступник голови регулятора Віра Ричаківська.

   Штрафи за приховування факту набуття іноземного громадянства встановила Верховна Рада. За відмову повідомити про другий паспорт  стягуватимуть 170-550 грн з особи. Чиновникам друга батьківщина обійдеться від 850 до 1700 грн.