Актуальне - Gazeta Ukrainska

   Трудові мігранти в Україні є громадянами другого сорту і мають серйозні проблеми за кордоном. Зокрема, їхні виборчі права обмежені, юридичний статус не визначений, часто взагалі відсутній соціальний захист, а мовні, культурні, релігійні потреби цих спільнот не захищаються. Про це заявили представники Української всесвітньої координаційної ради на парламентських слуханнях на цю тему і надали свої рекомендації щодо вирішення проблем.

    Втікаючи від злиднів в Україні, наші громадяни стали найбільш численною міграційною групою в Європейському Союзі за підсумками 2011 року. Хтось виїхав легально, хтось - ні. У 2011 році дозвіл на перебування в країнах ЄС отримали 204 тисячі громадян України. Про те, скільки українців перебуває закордоном нелегально – залишається здогадуватися. За різними підрахунками, за кордоном працює від 2,2 млн до 4,5 млн українських громадян.

   У Києві створено науково-архівну установу, яка об’єднує документальну спадщину українців всього світу – Центральний державний архів зарубіжної україніки.

   В Україні уже 3 роки активно впроваджується пенсійна реформа. Найбільш болюче питання для всіх — збільшення трудового стажу до 15 років. У рамках пенсійної реформи, для того, аби чоловік мав право отримувати повну пенсію, він повинен мати за плечима робочий стаж не менше 35 років. Жінка має пропрацювати не менше 30 років.

   В Римі побував Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини, з метою вивчення стану з дотриманням прав українських дітей, усиновлених громадянами Італійської Республіки, відповідно до завдань, поставлених Президентом України. А також він прагнув перевірити діяльність Консульського відділу Посольства України в Італійській Республіці щодо здійснення нагляду за дотриманням прав українських дітей, які усиновлені громадянами цієї країни.

   Професійний супровід дітей із інвалідністю в умовах навчання в державних і приватних школах обговорили учасники міжнародного семінару, що розпочав свою роботу в Житомирському державному університеті ім.Івана Франка.

   Україна та Італія посилять співпрацю в сфері забезпечення прав українських дітей, усиновлених італійцями. Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко за результатами зустрічі з керівництвом Комісії з міждержавного усиновлення при Раді Міністрів Італійської Республіки, проведеної у Римі. Ця Комісія є центральним органом з питань усиновлення в Італійській Республіці.