Актуальне - Gazeta Ukrainska

   Щороку на заробітки виїжджає близько півтора мільйона людей. Тобто практично кожний десятий працездатний українець. В основному це жителі сільської місцевості. Більше половини мігрантів їдуть до країн Євросоюзу.

    Польське МЗС рік тому зобов’язало консульства і візові центри, щоб ті видавали українцям якомога більше п’ятирічних віз і широко пропагували таку можливість в українських ЗМІ. Однак на практиці це рішення Варшави не виконується, хоча є позитивні зрушення – заявляє польський журналіст Якуб Логінов , редактор порталу “Порт Європа” і власкор “Дзеркала тижня” у Кракові.

   Після тривалої роботи за кордоном українські мігранти як вдома, так і в країні перебування постають перед проблемою пенсійного забезпечення. Особливо гостро стоїть питання в Італії, де українська громада – одна з найстаріших: майже половина її представників – люди віком 40-60 років. Головний біль мігрантів − невизнання закордонного робочого стажу ні в Україні, ні в Італії, що унеможливлює оформлення трудової пенсії.

   Музика об'єднує! Це вкотре довели українські та італійські музиканти, записавши спільну пісню. Народна артистка України і ведуча "Фольк-music" на Першому Оксана Пекун, італійський співак і композитор Джанні Девіс, автор і виконавець Василь Радченко та співачка Віталіна Хобзей-Одинська записали композицію "Треба вірити" італійською та українською мовами.

Більше статей...