Актуальне - Gazeta Ukrainska

З кишень платників податків на один день перебування державного чиновника у відрядженні в США виділяється до $290, в Японії — до $300, у Росії — до $187, у Франції — до $230, а в неспокійній Лівії — до $239. Такі норми передбачено у відповідній постанові уряду, яка набрала чинності з 1 квітня. Однак суми ці доволі умовні. У спеціальному додатку до цієї постанови йдеться про те, що учасникам офіційної делегації добові можуть бути збільшені до 50% понад норму.

Прийнято перше читання законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України. Зокрема, законопроектом пропонується доповнити закон про громадянство України статтею про обов’язок громадянина України повідомити про факт отримання або перебування у громадянстві, підданстві іншої держави

Законопроект, прийнятий ВР України пропонує визначити перелік дозвільних документів необхідних для здійснення автомобільних перевезень пасажирів і вантажів та конкретизувати розмір штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Посольства країн ЄС частіше стали вимагати в українців заставу для отримання візи чи змушують відмічатися після повернення. Це засвідчив моніторинг, який проводить громадська ініціатива «Європа без бар’єрів».

Держава хоче контролювати шлюбні агентства, які підшукують імпортним женихам українських наречених. Відомі випадки, коли під прикриттям «клубів знайомств» іноземні сутенери, видаючи себе за добропорядних наречених, вивозили українок на чужину. Так, жителька Херсона через агентство знайшла чоловіка в Ізраїлі, а той через деякий час спробував здати її в бордель. Лише нещодавно жінку спільними зусиллями правоохоронців і громадських організацій повернули додому.

До уваги транзитуючих через Угорщину.З 1 липня в країні набули чинності нові правила дорожнього руху, відповідно до яких більш жорсткіші штрафні санкції передбачені для іноземних водіїв-порушників.