Актуальне - Gazeta Ukrainska

Я з великою повагою ставлюся до представників української діаспори. Вони крізь віки і десятиліття пронесли любов до української мови, історії, культури. Вони активно допомагали Україні у перші роки становлення держави. Єдине, що завжди підкреслюю у своєму ставленні до українців з-поза меж України: вони є громадянами інших держав. І їх політичні права, політичні інтереси та громадянська позиція має стосуватися тих суспільств, у яких вони живуть. Оскільки сприйняття української дійсності ними не завжди виглядає адекватно, а скоріше вторинно, викривлено, то я відверто не розумію усіх цих «занепокоєнь долею», «стурбованістю діями» та інших плачів по Україні. Любов на відстані – гарна справа, і ми мали приклади багатьох вигнанців, що писали з-за кордону полум’яні статті, робили заклики, організовували справи. Але при цьому вони залишалися громадянами своєї країни (у випадку, якщо їх не позбавляли громадянських прав).

За даними Національного банку, надходження в Україну від тимчасово працюючих за кордоном українців у I кварталі 2011 року зросли на 22% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 1 млрд 259 млн дол, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

Законопроект про введення нових документів, що засвідчують українське громадянство, зареєстрований у Верховній Раді Кабінетом міністрів  передбачає заміну внутрішнього паспорта на посвідчення громадянина України та використання закордоном паспорта громадянина України з біометричними даними власника.

Тепер на кожну заяву про прийняття українського громадянства припадає сім заяв про відмову від останнього. Про це DT.UA повідомила Олена Лукаш — голова Комісії з питань громадянства при президенті України. Статистика тривожна, особливо коли взяти до уваги, що далеко не всі наші співвітчизники, назавжди виїжджаючи за кордон і приймаючи там іноземне громадянство, завдають собі клопоту з формальною відмовою від українського. З погляду українського законодавства, це — порушення, але тих, хто виїхав назавжди, українське законодавство вже, як правило, не хвилює.