Актуальне - Gazeta Ukrainska

Україна потребує перебудови судової системи, яка має бути головною складовою частиною правової реформи. Активізація транскордонного співробітництва могла б б пришвидшити цей процес.

У 1991 році в нашій країні проживало 52 млн. осіб — саме це число тоді з гордістю називали з телеекранів. Та з року в рік цей показник невблаганно зменшувався: скрута змушувала українців шукати кращої долі за кордоном, люди їхали на кілька років, аби заробити гроші на забезпечене життя вдома. Однак доля вирішувала по-іншому: частина наших співвітчизників укоренилася в близьких чи далеких державах і тепер приїжджає на Батьківщину хіба що як туристи.  Серед тих, хто залишився вдома, з кожним роком більшає частка пенсіонерів, а відсоток дітей, попри заходи уряду з метою стимулювання народжуваності, у структурі населення меншає.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) протягом 2011 р. евакуювало понад 1,3 тис. громадян України, які потрапляли у форс-мажорні ситуації за кордоном. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту консульської служби МЗС України Андрій Олефіров, передає кореспондент РБК-Україна.

Коли слухаєш заклики окремих політиків про необхідність повернути українців, що працюють за кордоном, в Україну, виникає почуття, що вони елементарно не розуміють ситуацію. Що будуть робити ці люди, коли повернуться до України, де реальне безробіття складає 10-15%?

Україна може подати заявку на вступ до ЄС за умови дотримання принципів демократії, а Угода про асоціацію з ЄС стане інструментом для досягнення цієї мети, говориться в резолюції Європейського парламенту (ЄП)