Актуальне - Gazeta Ukrainska

Українські заробітчани другої хвилі кризи не бояться. Повертатися додому не збираються навіть безробітні мігранти: мовляв, за кордоном для них завжди знайдеться робота. Лише минулого року у пошуках кращої долі виїхало більше вісімдесяти тисяч українців. І це - лише офіційні дані. Більшість українців на заробітки їде нелегально.

На фоні заходів, що здійснюються Урядом України в рамках підготовки до «Євро-2012» велике занепокоєння викликає розповсюдження за межами України інформації щодо, начебто, маючих місце непоодиноких фактах жорстокого поводження в країні з тваринами. Це відбувається саме в той час, коли Уряд України з урахуванням міжнародного досвіду проводить цілеспрямовану широкомасштабну роботу з внесення змін до законодавства у поводженні з тваринами та створення належних умов їх утримання, в тому числі безпритульних.

Мауріціо Карневале живе із своєю українською сімєю у Львові, тачасто приїжджає в Італію, адже він - президент італійської Торгово-промислової палати Італії для України

Українцям дозволили отримувати закордонні паспорти з 16 років. З 1 січня набув чинності закон, згідно з яким зменшується вік, з 18 до 16 років,  з якого дозволяється отримати закордонний паспорт громадянина. Крім того, такі громадяни тепер можуть звернутися з клопотанням про отримання паспорта також до МЗС України.

Коли 2004 року в Міністерстві науки та освіти підписали наказ «Про затвердження Програми дій щодо реалізації положень Болонської декларації в системі вищої освіти і науки України на 2004-2005 роки», низка вчених полегшено зітхнула. Це означало, зокрема, що узгоджувати українські й іноземні дипломи відтепер не доведеться, а науковці з іноземним дипломом змогли б легко викладати в нас. Але гармонізація з Болонським процесом затягнулася не на жарт, розбіжності зі світовими процесами тільки загострюються, а нова редакція Закону «Про вищу освіту» не обіцяє рожевих перспектив спудеям. Через бюрократизм вищих ланок освіти на українських науковців чекає багато несподіванок.

Видатна українська письменниця Ліна Костенко та її донька, літературознавець, Оксана Пахльовська, професор римського університету Ла Сапієнца (на фото), підписали спільну заяву української інтелігенції з приводу невизнання рішення Апеляційного суду Києва у справі екс-прем’єра, лідера опозиції Юлії Тимошенко.