Актуальне - Gazeta Ukrainska

Українця затримали за кермом автозасобу, який виявився викраденим
Портіко ді Казерта: 17 серпня 2008. Українця Руслана Д, двадцяти років, заарештували на блокпосту карабінерів із звинуваченням у викраденні автомобіля. Його затримали на вулиці Тренто за кермом автозасобу, який під час перевірки виявився викраденим кілька днів тому у Граццанісе. Хлопця запроторили у в’язницю Санта марія Капуа Ветере.
За публікаціями італійської преси підготувала

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Несподівано померла від інфаркту шістдесятиоднорічна українка
Ваіано: 8 серпня. В помешканні на вулиці Фрателлі Роселлі померла від інфаркту шістдесятиоднорічна українка. Вона працювала доглядальницею і мала чинний дозвіл на проживання. Ще зранку трагічного дня вона відчула сильний біль у грудях. О 8-й годині намагалася викликати швидку допомогу, проте вона не приїхала вчасно. Далі спробувала телефонувати до сімейного лікаря, та він був зайнятий з іншими пацієнтами. Близько полудня у жінки почалася рвота, о 18 вона знову попросила викликати швидку. “Я помираю” – сказала вона. На сполох забила старенька, якою опікувалася українка. Коли приїхали медики, серце жінки уже зупинилося...

За публікаціями італійської преси підготувала

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Українка не мала дозволу на проживання, а тому боялася звернутися у поліцію
Фермо: 8 серпня 2008. Українська доглядальниця 36 років на початку червня прийшла на одну з площ міста, щоб зустрітися із своєю подругою і обмінятися книжками рідною мовою. Під час цієї зустрічі її помітив 73-річний Джуліано Мінуччі і через посередництво третіх осіб познайомився із своєю майбутньою жертвою. Заручившись приводом, що шукає доглядальницю, він попросив номер телефону, однак жінка не захотіла працювати у нього. Зловмисник не відмовився від своїх намірів, він вислідив будинок, у якому працювала українка, випитав номер телефону і почав телефонувати, потроху завойовуючи довір’я К. М. Та навіть не уявляла, що цей зовні люб’язний чоловік перетворить її життя на жах. З часом Мінуччі почав робити їй непристойні пропозиції, і, зважаючи на постійні відмови, узявся до погроз. Він обіцяв заявити на К.М. у поліцію і відтак депортувати її на батьківщину. Жінка, ясна річ, боялася такі перспективи, оскільки в Україні залишила дочку-сирітку та батька, яких утримувала за гроші, зароблені в Італії. Тому підкорилася старому шантажисту. Постійний психологічний тиск і сексуальне насильство тривали кілька тижнів, аж поки в жінки не увірвався терпець. Вона категорично відмовилася від будь-яких контактів. Мінуччі, як і обіцяв, подав заяву у поліцію. Однак під час розслідування правда виплила на поверхню.  Джуліано Мінуччі постав перед судом міста Фермо. Суддя Руджеро Дікуонцо засудив його до трьох років і шести місяців позбавлення волі за сексуальне насильство. Крім того, він повинен виплатити жертві компенсацію 30 тисяч євро.

За публікаціями італійської преси підготувала

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Заарештовано четверо продавців та п’ять кілограмів героїну

Бреша. Карабінери затримали чотирьох осіб, що займалися розповсюдженням наркотиків. Цей інцидент нічим би не відрізнявся від схожих, якби не кількість знайденого героїну: аж 5 кілограмів. У кайданках опинилися два тридцятирічні албанці, українка без дозволу на проживання та італійка. Усе почалося з контрольної перевірки Мерседеса, який належав одному з чоловіків, якого підозрювали у контрабанді. У салоні знайшли гумовий кийок та ніж для розрізання паперу. Поруч з водієм сиділа українка. Конфіскувавши ключі, карабінери знайшли у її помешканні фабрику з фасування наркотиків: понад п’ять кілограмів героїну, поділених на дев’ять пакунків, гідравлічний прес, понад п’ять із половиною кілограмів порошку, який додають до героїну, готуючи до продажу, засоби для дозування порошку, протигаз, модифікований пістолет Беретта дев’ятого калібру. У квартирі також мешкав громадянин Албанії та 32-річна італійка. У іншій квартирі, де проживав голова цієї злочинної організації, знайдено 15 тисяч євро та прес для розфасовки наркотиків.

За публікаціями італійської преси підготувала Маріанна СОРОНЕВИЧ

Серед її учасників – греки, румуни та албанці. Серед помічників –італійці

Неаполь: 8 серпня 2008 Місцем для зустрічей бандити обрали Неаполь. Саме тут вони планували крадіжки та напади у різних регіонах Італії. Після викриття у кайданках опинилося 23 особи, у розшуку перебувають ще семеро. Затримати їх буде непростою справою, бо це – цигани, які ведуть кочовий спосіб життя. Крім згаданих звинувачень, бандитам інкримінують сприяння нелегальній імміграції та проституції. Члени банди привозили до Італії та утримували у рабських умовах дівчат з Албанії та України.

За публікаціями італійської преси підготувала

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Жінка намагалася купити документ на одному з базарів Мілану

Мілан: 1 серпня 2008. Понад усе вона хотіла отримати дозвіл на проживання, тож домовилася про те, що купить цей папірець у молодиків, яких зустріла на одному з базарів міста. Так і не отримавши довгоочікуваного документу, молода 33-річна українка звернулася із заявою до поліції. Вона розповіла, що на вулицю Фалк її скерували співвітчизники, повідомивши, що там є чоловік, який “розв’язує” проблеми нелегалів. Зустрівшись з ним і заплативши 11 тисяч євро готівкою, жінка чекала п’ять тижнів, і лише тоді зрозуміла, що її обдурили. Повторно звернувшись до “продавця”, вимагала повернення грошей. Той віддав їй зігнуту вдвоє пачку купюр, перетягнених гумкою, яка містила 23 фальшиві банкноти.

За публікаціями італійської преси підготувала

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Латина. Смерть молодого українця була спричинена численними ударами в голову вночі проти 10 березня 2007 року (про цей випадок Українська газета писала в № 5 за 2007 рік). Але суд над убивцями завершився лише тепер. На лаві підсудних опинилися чотири іноземці. Під час засідання виступили патологоанатом Джанлука Марелла, який засвідчив раптову смерть та вказав її причини: смертельні удари завдавали алюмінієвою трубою чотири сантиметри у діаметрі. Після заслуховування свідчень та декларацій підсудних, Олександра Ляшенка та Вадима Соколенка, їх засудили відповідно до 16 та 14 років позбавлення волі.

Шериф Сватков, 44-річний українець, якого захищав адвокат Анжело Пальмері, та Гульєльмо Расо, скористався правом мовчати, саме його звинувачують у завданні смертельного удару у маківку. Нагадаємо, що тіло Анатолія Антонова знайшли після анонімного повідомлення у поліцію. Через кілька днів заарештували шістьох осіб. Згідно з версією обвинувачення, злочин скоїли з метою помсти за друга убивць, якого за кілька днів до фатальної ночі Анатолій, знайомий з прийомами боротьби, жорстоко побив. Тіло Воронова сховали у траві, відтак розчленували і поховали наступної після вбивства ночі. У причетності підозрювалися Мирослав Карасіч (25 років) та Сергій Сватков (44 роки). Проте з’ясувалося, що вони залишили місце події, коли Воронов ще був живий. Земний шлях українця вкоротили Олександр Ляшенко (37 років) за кличкою “Португалець”, Вадим Соколенко (40 років), та Олександр Сотниченко (23 роки) за кличкою “Малой”.

За публікаціями італійської преси підготувала

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Більше статей...

Booking.com INT