Актуальне - Gazeta Ukrainska

Співробітники відділу по боротьбі з кіберзлочинністю Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, МВС України спільно з правоохоронними органами восьми країн викрили протиправну діяльність злочинної організації, причетної до виготовлення, збуту і розповсюдження дитячої порнографії за допомогою інформаційних технологій.

Як повідомили в Департаменті зв'язків з громадськістю МВС України, українські правоохоронці викрили злочинців спільно з правоохоронними органами Австралії, Великобританії, Італії, Канади, Нідерландів, Республіки Білорусь і США.

За повідомленням МВС, під час численних робочих зустрічей українські правоохоронці обмінювалися інформацією з іноземними колегами щодо діяльності українського центру кримінальної структури, який забезпечував функціонування платних веб-сайтів з ексклюзивними матеріалами порнографічного характеру. Збут цих матеріалів орієнтувався на користувачів зі США та країн Європейського Союзу.

Працівники міліції встановили, що учасники цієї групи створювали та адміністрували інтернет-ресурси із зображеннями сексуальної експлуатації дітей, а також забезпечували автоматизований доступ до порно за допомогою переказу коштів з банківських рахунків покупців за реквізитами платіжних карток.

З метою конспірації учасники злочинної групи обмежували доступ українських інтернет-користувачів до заборонених матеріалів, забезпечували криптографічний захист серверів, на яких розміщувалися веб-ресурси із забороненим контентом, а також здійснювали їх адміністрування з використанням технічних можливостей, які давали можливість приховувати фактичне місцеперебування власників сайтів.

Водночас, легалізація тіньових доходів здійснювалася з використанням послуг українських і зарубіжних кредитно-фінансових установ та електронних платіжних систем, за допомогою відкриття рахунків на підставних осіб та управлінням коштами через змінені IP-адреси.

У результаті проведення оперативно-розшукових заходів співробітники міліції ідентифікували п'ятьох столичних жителів, які безпосередньо займалися збутом та розповсюдженням дитячої порнографії в глобальній комп'ютерній мережі. Крім того, вдалося з'ясувати, що більшість матеріалів, що містяться на сайтах злочинців, було виготовлено в Києві протягом 2003-2005 років. Також працівники міліції встановили осіб, причетних до проведення фотозйомок, та їх зв'язок з власниками інтернет-ресурсів.

Так, у січні поточного року співробітники відділу по боротьбі з кіберзлочинністю ДБЗПТЛ МВС України за участю представників Служби міграційного і митного контролю США затримали чотирьох учасників злочинного угрупування. На місцях проживання цих осіб було одночасно проведено санкціоновані обшуки. Одночасно іноземні колеги вилучили сервери, розміщені в Нідерландах, США та Чехії, які орендувалися зловмисниками для використання у здійсненні протиправної діяльності. Вилучену під час слідчо-оперативних заходів комп'ютерну техніку було спрямовано на комп'ютерно-технічну експертизу.

Під час допитів підозрювані підтвердили свою причетність до створення та функціонування інтернет-ресурсів з дитячою порнографією. Фігурантів затримано згідно зі ст. 115 КПК України. Ведеться слідство.

Нагадаємо, в жовтні минулого року видання Корреспондент зазначало, що Україна стає європейським лідером з виробництва та розміщення в інтернеті дитячої порнографії.

20 січня цього року Верховна Рада України посилила відповідальність за ввезення в Україну товарів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, що містять дитячу порнографію, з метою збуту чи розповсюдження і за їх виготовлення, перевезення або переміщення з тією ж метою.

http://ua.korrespondent.net/

Сім місяців під тиском шантажу: гроші або заборона займатися перевізницькою діяльністю між Україною та Італією. Втомившись від такої ситуації, українські підприємці подали заяву на своїх співвітчизників.


Муніципальна поліція Неаполя заарештувала чотирьох злочинців, теж українців, віком між 25 та 35 років, із звинуваченнями у вимаганнях та погрозах із обтяжуючими обставинами.


Згідно із свідченнями жертви, яка разом із своїми родичами займається перевезенням пакунків між Неаполем та Україною, четверо злочинців щонеділі знімали «данину», у розмірі 150-200 євро, від водіїв мікроавтобусів, що паркувалися на вулиці Бенедетто Брін. Непокірним погрожували фізичною розправою.


Троє із чотирьох рекетирів раніше судимими не були, а четвертий уже затримувався за вимагання і погрози, та був чотири рази депортований через нелегальне перебування в країні.

Маріанна Сороневич, за публікаціями італійської преси

Серед працівників секс-індустрії в Європі найбільше вихідців з Румунії та Росії. Румунія випередила Росію як країна, яка постачає найбільше число працівників секс-індустрії в Європейський Союз. Водночас, Україна здала свої позиції.


Консул України в Милані заявляє, що жодних заочних рішень суду щодо дитини, яку забрали в українки, не виносилося

Брюссель. 2 лютого. УНІАН. Консул Генерального консульства України в Мілані Руслан ФУФАЛЬКО заявляє, що жодних заочних рішень суду щодо дитини, яку забрали в українки, не виносилося.

Про це він повідомив сьогодні у телефонній розмові з власним кореспондентом УНІАН в Брюсселі.

“Заочно не виносилися ніякі рішення суду. От у мене перед руками останнє рішення суду від листопада 2009 року, на якому була представлена родина в особі адвоката”, - сказав український консул.

Він зазначив, що консульство відстежує ситуацію щодо двохрічного Володимира, сина українців Наталі ШПАЧИНСЬКОЇ та Володимира СЕРГІЄНКА, з листопада 2008 року. Р.ФУФАЛЬКО зазначив, що у дитини дійсно було виявлено патологію Finilcttunuria (не засвоюється білок).

“Дитина потребує дієти, чого мама з якихось причин не може зрозуміти”, - сказав український консул.

Як повідомляв УНІАН, 1 лютого голова Італійського представництва центру впровадження програм ЮНЕСКО Віктор ГОРОБЧУК попросив Міністерство закордонних справ втрутитись в ситуацію з приводу грубого порушення прав родини українських заробітчан в Італії Н.ШПАЧИНСЬКОЇ та В.СЕРГІЄНКА, у яких, за його словами, 21 січня представники влади м. Вімарте (провінція Монцо) в Італії без будь-якого попередження забрали 2-річного сина Володимира.

В.ГОРОБЧУК також заявив, що під час перебування дитини у клініці Мілану батьки помітили погіршення стану здоров’я дитини, а нібито передана на аналіз кров дитини до клінік Львову та Швейцарії не підтвердили діагноз італійських медиків.