Актуальне - Gazeta Ukrainska

Навчальні курси освітньої та спортивної підготовки проходитимуть у Бергамо та Пармі

Bonus Bebè - соціальна допомога, що виплачується в Італії батькам, в сім'ях яких народилася або була усиновлена дитина. Ось механізм подачі заявки на отримання "Bonus bebè"

Соціальна допомога в Італії виплачується людям із низьким рівнем прибутків.

   Христос Воскрес!  Дорогі, читачі.
З відчуттям глибокої радості і від щирого серця поздоровляємо вас з Воскресінням Христовим, з Пасхою Христовою, і нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій!

alt   Українцям слід пам’ятати про те, що трудове законодавство Італії захищає права працівників, а також визнає право на компенсацію за втрату здоров’я на робочому місці

   Amnesty International закликала обидві сторони конфлікту застосувати всі можливі заходи обережності при виборі засобів і методів ведення війни

Верховний суд підтвердив вирок молодому українцю : 21 рік позбавлення волі за убивство своєї співвітчизниці.

Італійський бухгалтер за десять років хвороби на ВІЛ навмисно заразив 30 жінок. Суд засудив його до 24 років ув'язнення. Схожий судовий процес триває у Великобританії.

Громадянина України було затриманий в Комо, за незаконне носіння вогнепальної зброї, повідомляє "Українська газета" в Італії із посиланням на "Газету Комо".

Українці, що мешкають в Анконі та околицях мають можливість отримати консульські послуги, не їдучи у консульський відділ у Рим.

Чому без грошей українців, які працюють за кордоном, економіці було б дуже важко виходити з кризи

 

Люди масово виїжджають з країни, причому втрачається саме той людський капітал, який міг би робити значний внесок в український ВВП

"Людей немає", або Ще один штрих до питання про стан справ в українській економіці. Сьогодні був на одному офіційному заході. Називався він так: "Розширене засідання депутатської комісії Дніпропетровської обласної ради з питань підприємництва, переробної промисловості, торговельного та побутового обслуговування за участю голови комітету Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва".

Було багато різних людей, в тому числі представників бізнесу, великих промислових підприємств регіону тощо. Отже, мої враження.

Реформи, чергові законопроекти, "промисловий пакет реформ"... Все це дуже нагадує біг по замкнутому колу, який триває вже 26 років. Приходять і відходять люди, переписується сотні законів, змінюються скликання парламенту, місцевих рад, і ми весь час чуємо про якісь реформи, але тільки нічого цього фактично не відбувається.

Ну що ж, 26 років реформ не минули марно. Зараз для багатьох є очевидним новий стан, до якого скотилася українська економіка. Адже тепер від проблеми нестачі матеріального або фінансового ресурсу за наявності дешевої, але досить кваліфікованої праці (якою ми так довго пишалися), ми перейшли до проблеми дефіциту робочої сили як такої. Ось лише кілька тез.

"На нас насувається катастрофа. Це йде з боку Польщі, Чехії, Словаччини. Пропонується робота за кордоном, переважно за робочими спеціальностями. Їдуть цілими бригадами. Скрізь - на вулиці, в магазинах - розміщено відповідну рекламу. Йде масована пропаганда. Що робити? Організувати бригади зі знищення цієї реклами?" - говорить представник заводу з виробництва труб і деталей трубопроводів в Нікополі.

"Зараз на сайтах для пошуку роботи розміщено 1,5 млн вакансій. Неможливо знайти робітників, позаяк у нас повністю знищено систему професійно-технічної освіти", - повідомляють представники виробничого підприємства з Дніпра.

"Наші проектні інститути фактично не працюють, ми змушені звертатися до закордонних партнерів, щоб там зробили нам проект", - заявляють на ще одному виробничому підприємстві в Дніпрі.

"Наприклад, у нас є замовлення, є навіть пропозиції від інвесторів, але я не можу взятися за це замовлення, бо немає людей", - скаржаться представники підприємств.

Не пам'ятаю точно профілю всіх цих підприємств, але це не так вже й важливо. Ця проблема стосується практично кожного виробничого напряму, особливо підприємств сходу України. Люди масово їдуть, причому втрачається саме той людський капітал, який міг би робити значний внесок в український ВВП.

Ще раз переконуюся в тому, що всередині цієї моделі безглуздо взагалі щось міняти. Адже тут насправді не одна проблема, а три в одному: і загальна українська економічна відсталість, яка вимагає банальної модернізації, і розпад колись єдиного економічного простору колишнього Союзу,; і прихід нової економіки, до якої Україна в основній своїй масі абсолютно не готова.

Роман Комиза

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

- Щоб дізнатися про стан розгляду дозволу на проживання:

Тел: 848.855.888, з понеділка по п'ятницю з 8:00 по 20:00

На сайті державної поліції

- Щоб дізнатись про поштові відділи, які проводять прийом документів іноземців 803.160, з понеділка по п'ятницю з 8:00 по 20:00

- Міністерство внутрішніх справ Італії

- Міністерство зовнішніх справ України

- Список українських асоціацій в Італії

- Список українських шкіл в Італії

- Адреси консульських установ України в Італії

Довідник української громади в Італії (РИМ)